PIELĘGNACJA URODY PO KĄPIELI

Olej sezamowy do masażu. Składniki: 150 g oleju sezamowego, 10 g bezwodnej lanoliny (1 kopiasta łyżeczka do kawy), olejek zapachowy do wyboru. Przygotowanie: Naturalny, czysty olej sezamowy otrzymywany jest z nasion krzewu sezamowego i nabywa się go w aptekach albo sklepach zielarskich. Najpierw stapia się lanolinę na gorącej łaźni wodnej w garnuszku ze szkła ognioodpornego. Teraz dodaje się olej sezamowy i, jak tylko powstanie jasna mieszanina garnek zdejmuje się z ognia. Pozwala się jej nieco przestygnąć i po kropli dodaje do niej olejku zapachowego. Olejem napełnia się butelkę i przechowuje w chłodnym miejscu, bo w cieple olej szybko jełczeje. Przy doborze olejku zapachowego należy trzymać się poprzednio wymienionych zapachów. Na chłodne, odświeżające zapachy nadają się na przykład olejki cytrynowy, melisowy, lawendowy. Kto woli nieco słabszy aromat, może wziąć różę albo geranię. Najlepiej jeżeli do oleju wkroplisz nieco twojego ulubionego olejku zapachowego, dobrze wytrząśniesz, a potem sprawdzisz czy trzeba dodać jeszcze trochę perfumy. Zastosowanie i działanie: Olej ten daje się łatwo rozsmarować i możesz natrzeć się nim po kąpieli od stóp do głów. Potrzeba do tego tylko trochę mieszaniny. Szczególnie dzięki dodatkowi lanoliny ten pielęgnujący olej znakomicie działa na skórę suchą. Olej ten bardzo dobrze nadaje się do masażu stóp, rąk i pleców, daje się rozprowadzić bardzo równo i jest łatwo przyswajalny przez skórę.

Pachnący puder do ciała. Składniki: 50 g talku w pudrze, 15 g Bolus alba, 5 g tlenku cynku (bieli cynkowej przyp. tłum.), 10 kropli olejku zapachowego. Przygotowanie: W aptece można kupić talk i Bolus alba, drobno przeszlamowaną białą glinkę, jak również leczniczy tlenek cynku.

Te trzy białe proszki miesza się w dostatecznie dużym naczyniu i wkrapla do nich olejek zapachowy. Naczynie zamyka się i energicznie wstrząsa. Następnie pachnący puder przesiewa się przez drobne sitko kuchenne i zamyka w ładnym pudełku.

Do lepszego wykorzystania tego pudru wieczko powinno mieć dziurki do równomiernego rozsypywania. Na pewno znajdziesz w domu ładne pudełko po cukierkach, które możesz pomalować lub okleić, a potem przy pomocy młotka i gwoździa możesz w wieczku wybić potrzebną ilość dziurek.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>