Nakładanie makijażu – dalszy opis

Eyliner: Eyliner to barwniki w płynie, kostce lub pudrze służące do obrysowywania powiek, dzięki czemu nadaje się spojrzeniu więcej głębi i wyrazu. Technika makijażu zmienia się wraz z modą. Dawniej oczy obrysowywało się grubo ciemną kreską, obecnie stosuje się delikatne pociągnięcia eyelinera, a przy tak obrysowanych powiekach oko wygląda naturalniej.

Jaki rodzaj eyelinera najłatwiej zastosować i który z nich będzie wyglądać najlepiej, w kremie, płynie czy w pudrze? Zacznijmy od płynnego. Kupuje się go w małych buteleczkach lub tubkach. Jego wadą jest to, że stosunkowo gęstego płynu nie da się nałożyć cienko. Aby uzyskać właściwy efekt musisz smugę pociągnąć nadzwyczaj delikatnie, bo inaczej wyjdzie twardo. Jeżeli linię się kreskuje, to będzie ona rozmazana o ile kreski nie będą równomierne. Prawidłowe stosowanie eyelinera w płynie wymaga by z pędzla strząsać jak najwięcej płynu, zanim się zacznie powieki malować.

Do cieni w stanie stałym zaliczamy także eyeliner-ołówek. Jest to bardzo miękki ołówek szminkowy, dostępny w sprzedaży w bardzo wielu kolorach. Dobierając go trzeba pamiętać, że powinien mieć kolor twoich oczu. Jeżeli nie możesz znaleźć eylinera w kolorze twoich oczu, to wystarczy ołówek w kolorze jasnym do oczu jasnych a w ciemnym do ciemnych. Na przykład bardzo nieładnie wyglądają oczy jasnoniebieskie obrysowywane na czarno, bardziej byłby tu na miejscu ołówek średnioniebieski. Dobry ołówek jest bardzo miękki i gdy go zaostrzysz, można nim bez trudu zrobić bardzo subtelną linię pod dolną krawędzią rzęs. Nigdy nie należy robić całej linii jednym pociągnięciem, bo będzie zbyt ostra. Linię zrobioną bezpośrednio pod rzęsami należy lekko rozmazać palcami, aż stanie się delikatnym cieniem. Potem przejścia przy dolnej powiece bardzo lekko poszerza się kolorowym cieniem i ostrożnie zaciera.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>