Olejki zapachowe do kąpieli

Składniki: 1 łyżeczka do kawy perfumy, albo 2 łyżeczki syntetycznego olejku perfumowego, 80 g oliwy, 1 łyżka Tween 80. Przygotowanie: Oto podstawowa recepta, wedle której możesz zrobić różne pachnące olejki do kąpieli. Istnieje ogromny wybór prawdziwych lub syntetycznych olejków, które dobrze nadają się do zrobienia z nich olejków kąpielowych. Mamy zatem takie rodzaje zapachów jak róża, gerania, irys, poziomka, zielona trawa lub zielone jabłko, kwiat brzoskwini, fiołek, fleur de Nepal lub paczula. Możesz także tworzyć mieszanki zapachowe, jak na przykład lawenda z zieloną trawą, lub poziomka z cytryną albo gerania z irysem. Przy zestawianiu zapachów najlepiej zdaj się na swój własny nos i wybieraj ten, który ci najmilszy. Odpowiedni dobói olejku zapachowego zawsze jest kwestią indywidualnego gustu.

Kto ma swą własną ulubioną perfumę, może z niej robić także olejek kąpielowy. Ma to tę zaletę-, że otaczasz się tylko jednym zapachem i nie wytwarzasz zapachowej „sałatki” przez wprowadzanie innych. Wprawdzie do sporządzenia olejku kąpielowego potrzebujesz łyżeczki do kawy perfum, ale, z kolei, wystarcza odrobina mieszaniny by wodzie w wannie nadać piękny zapach. Eau de toilette lub Eau de perfum nie nadają się do mieszanek, bo zawierają alkohol i nie rozpuszczają się w oleju.

Sporządzenie pachnących olejków kąpielowych jest całkiem proste: oliwę miesza się z wybranym olejkiem zapachowym, do tego dodaje Tween 80 i wszystko razem miesza w buteleczce aptecznej. Powinna być ona trzymana w ciemności, aby chronić olejki zapachowe przed światłem. Butelkę wstrząsa się, zamyka i chowa.

Zastosowanie i działanie: Na pełną kąpiel potrzebujesz tylko odrobiny olejku zapachowego. W gorącej kąpieli olejki zapachowe roztaczają swą woń, a kąpiel w aromatycznych oparach jest zazwyczaj odprężająca i kojąca. Dodatek oliwy chroni skórę przed wysuszeniem.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>