OLEJEK ZAPACHOWY WEDLE WYBORU

W aptekach jest wielki wybór naturalnych olejków roślinnych do perfumowania kremu uniwersalnego. Olejki te są wydobywane z różnych części roślin jak kwiaty, nasiona i liście. Czyste olejki zapachowe nie są tanie. W tak zwanych sklepach indyjskich możesz wprawdzie znaleźć tańszą namiastkę syntetyczną, ale odradzam stosowanie jej do perfumowania kremu. Nie wiadomo jakich materiałów użyto do fałszowania olejków naturalnych i mogą one wywołać podrażnienia skóry.

Do perfumowania kremu potrzeba tylko kilku kropli olejku eterycznego, ale nie można kupić kilku kropli. Dlatego byłoby wskazane wyszukać taki typ zapachu, który by pasował także do innych środków kosmetycznych, jak na przykład dodatki do kąpieli lub puder, opłacałby się wtedy zakup dziesięciu lub dwudziestu gramów. Oto niektóre propozycje:.

Olejek ze skórek pomarańczowych. Olejek ten ma bardzo miły zapach pomarańczy. Jest to jeden z najwartościowszych olejków zapachowych i możesz nim perfumować wiele rzeczy jak dodatki do kąpieli, kremy, szampon do włosów.

Olejek z seranium (bodziszka). Olejek ten uzyskuje się przez destylację liści geranium (bodziszka) z parą wodną. Ma on wykwintny zapach róży i dlatego chętnie jest używany do perfumowania środków kosmetycznych zamiast drogiego olejku różanego.

Olejek lawendowy. Olejek lawendowy jest jednym z najpowszechniej używanych w perfumerii olejków naturalnych. Wydobywa się go z kwiatów lawendy. Używa się go do perfumowania dodatków do kąpieli, płynów do twarzy i mleczek.

Olejek melisowy. Eteryczny olejek melisowy pochodzi z liści melisy. Ze względu na swe działanie lecznicze, odświeżające i orzeźwiające stosowany jest do wielu środków kosmetycznych.

Olejek cytrynowy. Olejek cytrynowy wytwarza się ze skórek cytrynowych. Żółty olejek ma odświeżający zapach. Nadaje się do perfumowania kremów, dodatków do kąpieli i pudru do ciała

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>