WIELE POMYSŁÓW NA ZAPROSZENIA CZ. II

Jeżeli rodzice twojej przyjaciółki Elżbiety zaprosili cię na obiad, to nie oczekują, że ty ich także zaprosisz do siebie do domu. Twój rewanż polega na tym, że zaprosisz do swojego domu Elżbietę. Najmilsze są zaproszenia, które wypadają spontanicznie i zupełnie przypadkowo. Wiesz, na przykład, jak chętnie Elżbieta jada naleśniki i kiedy któregoś dnia będą one u ciebie, ty ją na nie zaprosisz. Po za tym jest jeszcze Theo z sąsiedztwa, który często podwozi cię do szkoły swoim samochodem. Theo przepada za kuchnią włoską i możesz mu się odwdzięczyć pizzą własnego wyrobu. Albo zupełnie spontanicznie zaprosisz do siebie po szkole kilka koleżanek, bo właśnie upiekłaś bajeczne ciasto i świetne placuszki. Wszystkie te małe przyjęcia wymagają od ciebie pewnego wysiłku, ale w zamian dają dobrą okazję do spotkania się z twoimi przyjaciółmi także poza szkołą, do posłuchania wspólnie muzyki, zagrania w karty lub domino, do dyskusji, krótko mówiąc do tego aby się rozerwać i przyjemnie spędzić razem czas. Sądzę, że jest to oczywiste, że swoich gości obsłużysz sama, a po ich wyjściu sprzątniesz pokój i zmyjesz naczynia. Jeżeli zostawisz to wszystko mamie, prawdopodobnie nie prędko będziesz mogła ponownie kogoś zaprosić. Ponadto powinnaś się także uczyć, jak się zostaje dobrą gospodynią.

Obok licznych możliwości wskazania swej gościnności przez zaproszenia na bardziej kameralne spotkania, niekiedy będziesz miała powód do zorganizowania party. Przykładowo na urodziny, na koniec roku szkolnego, albo zupełnie po prostu bo chciałabyś zaprosić do domu więcej osób razem. Na taką okazję będziesz potrzebowała dobrego programu, bo w udanej party wszystkie impulsy wychodzą od gospodarza. Najpierw musisz ustalić z rodzicami, jaką przestrzenią możesz dysponować. Może to być ogród na grill party, albo piwnica na maskaradę, albo duży pokój i weranda na letnie przyjęcie. Na kilka tygodni przed przyjęciem zestaw listę tego, co jest potrzebne na zorganizowanie twojej party. To ważna lista, bo mając ją niczego nie zapomnisz i nie będzie wpadki.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>