Nierozwaga i brak doświadczenia

Zła kopia. Spodnie jeździeckie pomyślano tu jako przykład, równie dobrze mogłoby chodzić o jakąkolwiek inną część garderoby, która podobała ci się na twojej przyjaciółce i spodziewasz się, że jak będziesz miała identyczną, to osiągniesz ten sam korzystny efekt.

Jednak zanim zdecydujesz się na kupno powinnaś być zupełnie pewna, że ta część ubrania rzeczywiście się dla ciebie nadaje. Przyczyną kupna nie powinno być dążenie do tego by wyglądać tak samo jak twoja przyjaciółka. Jeżeli bowiem ubranie nie będzie pasowało do ciebie, będziesz wyglądać jak zła kopia. Ponadto rozważ, czy to co chcesz kupić da się wprowadzić do twojej garderoby. Czy żeby w ogóle móc nosić te spodnie nie potrzebujesz jeszcze ekstra butów, pończoch i swetra? Zakup będzie drogi, jeśli do niego trzeba będzie dokupić jeszcze wszystko inne.

Nierozwaga. Jeżeli nie ma się dużo pieniędzy do wydawania na ubrania, niezbędny jest plan zakupów, a co najmniej pojęcie o tym, jakie rzeczy chce się kupić. Spontaniczne kupna dają wprawdzie w danym momencie wiele radości, ale jakże często rzeczy nabyte w ten sposób po dokładniejszym obejrzeniu okazują się nie do użytku. To co tak ładnie wyglądało w sklepie, w domu okazuje się dużo mniej atrakcyjne. Nowe ubranie nie pasuje do twoich innych rzeczy, ani, co przyznasz jeśli będziesz choć trochę uczciwa względem siebie samej, nie wyglądasz w nim znowu tak wspaniale. I tak zakup ląduje w szafie, jest rzadko używany, a w końcu cieszysz się gdy go nie musisz więcej oglądać. Jeżeli masz skłonność do nieprzemyślanych zakupów, to ułóż sobie listę rzeczy, których ci rzeczywiście trzeba. Noś tę listę na każde zakupy, a kiedy znowu będziesz miała ochotę kupić coś nieważnego i nie do użycia, przeczytaj coś sobie postanowiła na zimno przed zakupami.

Brak doświadczenia. Wyczucie jakości nie jest wrodzone, zdobywasz je z doświadczeniem. Wystarczy raz kupić tani sweter z tworzywa sztucznego, w modnym kolorze i fasonie, aby stwierdzić jak szybko się defasonuje, jak łatwo się w nim pocisz i jak niemodnie wygląda po roku. W porównaniu z tanim swetrem ładny wełniany pulower nie jest znacznie droższy. W końcu jest on właściwie tańszy, bo możesz go używać cały rok, nie defasonuje się, jest przewiewny i pasuje do każdego ubrania: do jeansów, bermudów, do szkockiej spódnicy i do klasycznych spodni flanelowych.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>