Opanowanie mięśnia łonowo-guzicznego

Gdybyśmy mogli zajrzeć do wnętrza naszego ciała przez dno miednicy, zobaczylibyśmy mięsień, który na kształt kolebki podtrzymuje narządy płciowe, cewkę moczową i odbytnicę. Jest to mięsień łonowo- guziczny (pubococcygealis) zwany mięśniem PC lub, z racji roli jaką odgrywa w osiąganiu satysfakcji seksualnej – mięśniem miłości. Mięsień rozpięty jest jak hamak między tylną częścią podstawy kręgosłupa, gdzie zaczepiony jest o kość ogonową, a przodem ciała, gdzie łączy się z kością łonową. U kobiety w czasie orgazmu skurcze występują przede wszystkim w mięśniu PC, dlatego im jest on mocniejszy tym silniejsze pojawiają się orgazmy i tym większe jest prawdopodobieństwo występowania orgazmów wielokrotnych i długotrwałych. Również w męskim orgazmie mięsień PC odgrywa bardzo istotną rolę. Silny mięsień miłości zapewnia mężczyźnie mocny, solidny wzwód, zwiększa siłę i czas trwania orgazmu, a także pozwala oddzielić orgazm od wytrysku.

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą zlokalizować ów mięsień i zaobserwować jego działanie. Robi się to w następujący sposób: siusiając próbujemy poprzez zaciskanie przerwać strumień moczu. Jeżeli mięsień PC jest słaby, do zaciskania rusza cały zastęp mięśni z nim sąsiadujących – w tym mięśni brzucha i mięsień zwieracza odbytu – chociaż naprawdę tylko mięsień miłości zaciska się wokół cewki i odcina strumień moczu. Aby wzmocnić mięsień miłości, zaciskanie ćwiczymy dwukrotnie w czasie każdego oddawania moczu. W miarę jak mięsień PC wzmacnia się, jesteśmy w stanie odróżnić jego działanie od działania sąsiednich mięśni. (Dalsze omówienie mięśnia miłości oraz opis dodatkowych ćwiczeń wzmacniających znajdują się w rozdziale dziewiątym).

Mężczyzna, który wzmacnia swój mięsień PC, wykonuje poważny krok w kierunku opanowania wytrysku, ponieważ już przy pierwszych oznakach nadciągającego orgazmu jest w stanie zacisnąć mięsień i utrzymywać go przez dłuższy czas w skurczu, blokując w ten sposób dopływ energii seksualnej do czakramu drugiego. Spróbujcie tej techniki w czasie najbliższego stosunku. Gdy mężczyzna czuje zbliżanie się orgazmu, oboje zastygacie w bezruchu – mężczyzna koncentruje uwagę na mięśniu PC zaciskając go, a następnie utrzymując w stanie skurczu. Nadal nie poruszając się, oddycha powoli i głęboko, aż uczucie zagrożenia ustąpi.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>