Techniki prowadzące do opanowania wytrysku

Mężczyzna powinien uwrażliwić się na swój naturalny schemat reakcji seksualnych, w którym wyróżnić można trzy bądź cztery fazy. Fazą pierwszą jest podniecenie, wolne jeszcze od jakichkolwiek antycypacji orgazmu. Faza druga – to okres, w którym mężczyzna zaczyna odczuwać zbliżanie się orgazmu. Od tej chwili podniecenie rośnie już bardzo szybko, głównie dlatego, że mężczyzna zaczyna zwiększać tempo. Trzecią fazę stanowi orgazm i wytrysk – dla zaawansowanych tantryków orgazm jest fazą trzecią, a wytrysk czwartą. Techniki kontroli stosuje się w trakcie fazy pierwszej i drugiej, przy czym początkujący zaczynają od fazy pierwszej. Celem opisywanych przez nas technik jest wydłużenie fazy drugiej prowadzącej do przedłużenia stosunku.

W czasie pierwszej i drugiej fazy okresu podniecenia, pobudzone zostają wszystkie czakramy. Zaczynają one emitować energię, która w całości podrażnia czakram drugi – czakram wysokiego napięcia. Przy dużym nagromadzeniu energii w czakramie nieuchronnie dochodzi do wyładowania dlatego tantrycy fizycznymi i psychicznymi metodami odwracają kierunek przepływu naładowanej seksualnej energii, fizycznymi sposobami zawracając ją z powrotem do pozostałych czakramów. Istnieją trzy techniki zewnętrzne i trzy techniki wewnętrzne odwracające przepływ energii zmierzającej do czakramu drugiego. Przyjrzyjmy się najpierw technikom wewnętrznym.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>