Bandhy – tajniki opanowania mięśnia miłości

Bandha, w sanskrycie – „wiązanie energii”, wyodrębnia i kontroluje mięśnie przypisane pięciu pierwszym czakramom: wpływa również na praną, czyli energię tych czakramów. Tantra uczy wielu ćwiczeń bandha, wydatnie zwiększających rozkosz obojga partnerów. Ćwiczenia te, stosowane przez kilka minut dziennie, wywierają głęboki wpływ na współżycie płciowe: po kilku miesiącach kobieta potrafi grać na swojej/’on/jak na wielostrunnej harfie ku rozkoszy własnej i kochanka. Również wielokrotnie zwiększa się wytrzymałość mężczyzny. Ćwiczenia bandha uważane są także za sztukę leczniczą, ponieważ pobudzają nieczynne połączenia nerwowe, które przenoszą informację o doznawanej przyjemności z pochwy do mózgu. Zaawansowani uczniowie dla zwiększenia przyjemnych doznań trenują ćwiczenia bandha w połączeniu z rozmaitymi technikami medytacji, wizualizacji oraz mudrami (układami dłoni), jednak w naszej książce, przeznaczonej dla początkujących, omówimy jedynie prostsze ćwiczenia, zmierzające do wzmocnienia i opanowania mięśnia PC.

W rozdziale siódmym przedstawiliśmy znaczenie mięśnia PC dla kontroli wytrysku. Uczyliśmy się, jak go lokalizować i ćwiczyć, zaciskając w trakcie oddawania moczu. Jednak możliwość pogłębienia przyjemności seksualnej nie jest jedynym powodem, dla którego warto jest ten mięsień wzmacniać. Słaby mięsień PC może wywoływać chroniczne napięcie, objawiające się bólem w dolnej części pleców. Istnieją dowody na to, że niesprawny mięsień PC obniża odporność ciała na pewne choroby atakujące obszar genitalny, takie jak zapalenie pochwy, drożdżyca, infekcje, a także wywołuje problemy hormonalne i nawet pewne postaci raka. Przypuszcza się, że zdrowy mięsień PC korzystnie oddziałuje na krążenie, przez co zwiększa się dopływ białych krwinek, chroniących organizm przed szkodliwymi czynnikami.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>