Ziołowe olejki kąpielowe

Składniki: 30 g olejku rozmarynowego, albo 30 g olejku melisowego, albo 30 g olejku z kosodrzewiny, 65 g czystego oleju roślinnego, 1 łyżka Tween 80. Przygotowanie: Niżej przedstawiono mały wybór najlepszych, wonnych olejków eterycznych pochodzących z ziół leczniczych. Wybierz sobie ten, którego zapach odpowiada ci najbardziej. Wszystkie składniki olejku kąpielowego mieszasz razem w aptecznej, stugramowej buteleczce z ciemnego szkła i energicznie wytrząsasz.

Zastosowanie i działanie: Do nadania kąpieli miłego zapachu wystarczy już łyżeczka do kawy olejku kąpielowego. Dodatek emulgatora Tween 80, który także kupuje się w aptece, umożliwia rozpuszczenie się olejku w wodzie i nie dopuszcza do powstania tłustych plam, pływających po jej powierzchni. A teraz krótki opis olejków eterycznych.

Rozmaryn. Rozmaryn należy do ziół najbardziej orzeźwiających, a kąpiel rozmarynowa czyni żwawym, pobudza krążenie i poprawia ukrwienie. Tak więc jeżeli jesteś zmęczona i spięta, to kąpiel rozmarynowa jest idealnym środkiem aby się szybko odświeżyć i zregenerować.

Melisa. Melisa działa w pierwszym rzędzie rozkurczowo i odprężająco. Kąpiel melisowa wydaje delikatny, miły zapach podobny do cytrynowego i jest zalecana przy objawach nerwowości, stanach napięcia i zaburzeniach menstruacyjnych.

Kosodrzewina. Jest to idealny dodatek do kąpieli w zimie, ponieważ dobrze rozgrzewa wewnętrznie. Kąpiel z dodatkiem tego aromatycznego olejku dobrze jest wziąć, gdy wraca się zmarzniętym do domu, lub gdy chce się coś zastosować zapobiegawczo przy początkach przeziębienia.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>