Tuszowanie zanieczyszczeń skóry i plam

Po oczyszczeniu skóry twarzy i skorygowaniu brwi, skórę trzeba lekko nakremować. Krem rozsmarowuje się dokładnie na całej twarzy i szyi. Pozostawia się go przez chwilę, żeby skóra mogła go wchłonąć a nadmiar usuwa miękką chusteczką z bibułki.

Zanim nałoży się na twarz makijaż, należy przy pomocy korektora pokryć nieczyste miejsca na skórze, plamy barwnikowe, ciemne obwódki wokół oczu i żyłki. Mamy do dyspozycji korektory w wielu kolorach, od jasnozielonego do różnych odcieni różu. Zielony stosuje się do pokrywania miejsc różowych, na przykład popękanych żyłek, różowoczerwony służy do maskowania wągrów, plam barwnikowych i ciemnych obwódek wokół oczu. (Tu mała uwaga. Ciemne obwódki wokół oczu, jeżeli nie są wrodzone a występują z nagła, mogą być oznaką choroby.

Ten u kogo się pojawiają, mimo że ma dosyć snu i pożywienia, powinien się poddać gruntownym badaniom). Jeśli nie masz na twarzy zaczerwienień, ale musisz ukryć krosty i wągry, to powinnaś użyć ołówka czerownoróżowego. Dla cery nieczystej są specjalne ołówki antyseptyczne.

Ołówek nie powinien stykać się ze skórą bezpośrednio, należy wziąć z niego na palec wskazujący nieco barwnika i rozsma- rować go na wymagających tego miejscach. W ten sposób rozłożymy cienko barwnik a odcienie się zrównają. Przy właściwym zastosowaniu korektora skóra będzie miała jednolity kolor, a przy nieumiejętnym może wyglądać jak w cętki.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>