Oczyszczenie twarzy i formowanie brwi

Zanim zabierzesz się do makijażu należy, jak zawsze, oczyścić twarz. Do usunięcia makijażu z oczu możesz użyć środka rozpuszczalnego w oleju, najlepiej oleju ze słodkich migdałów. Lekko zwilża się zwitek muślinu i nakrapia go odrobiną oleju migdałowego. Pocierasz tym łagodnie skórę wokół oczu. Wata nie nadaje się do usuwania makijażu z oczu, ponieważ jej włókna wczepiają się w rzęsy i trudno je stamtąd wydostać. Po tym wstępnym oczyszczeniu należy skórę doczyścić, przecierając ją płynem do zmywania twarzy.

Dobrze uformowane brwi nadadzą całej twarzy odpowiedni kształt: harmonijny przebieg brwi ma wielkie znaczenie dla jej wyglądu. Korygując brwi należy pamiętać, że nie można w istotny sposób zmienić ich naturalnej formy, ponieważ ona zawsze harmonizuje z twarzą. Ważne jest abyś odnalazła idealną linię brwi i usuwała tylko te włoski, które ją zakłócają. Do usuwania włosków potrzebujesz powiększającego lustra i dobrej pincety. Lustro powiększające nie jest drogie, a jest nieodzowne do dobrego makijażu. Lustro i pincetę możesz kupić w domu towarowym. Najmniej bólu sprawia użycie pincety automatycznej, która chwyta włoski już za lekkim dotknięciem palca. Trzeba jednak nieco wprawy by się nią zręcznie posługiwać. Jeżeli napniemy skórę wokół brwi przy pomocy kciuka i palca wskazującego, to włoski dadzą się łatwiej uchwycić a ich usuwanie będzie bolało mniej. Włoski wyskubuje się zawsze w kierunku ich wzrostu. Przed przystąpieniem do wyskubywania brwi przeczesuje się je i formuje specjalną małą szczoteczką. Formowanie brwi należy zaczynać pionowo nad wewnętrznym kątem oka. Aby dokładnie oznaczyć ich łuk możesz przy pomocy ołówka do brwi zrobić cienką linię, poza którą nie należy usuwać włosków. Zazwyczaj najwyższy punkt brwi leży pionowo nad źrenicą, ale dla poszerzenia twarzy może być nieco przesunięty na zewnątrz, a dla zwężenia – na wewnątrz. Zakończenia luku brwi winno przebiegać łagodnie w kierunku skroni. Wioski rosnące zbyt głęboko, przy dolnym kąciku oka i powyżej kości policzkowej, powinny być usunięte bo zakłócają jasność linii. Nie usuwa się .włosków poza lukiem brwi.

Przy korekcie kształtu brwi najważniejsze jest aby znaleźć właściwą linię przy dolnej krawędzi brwi, aby brwi nie zrastały się ze sobą nad nasadą nosa i aby miały wyraźne wyostrzenie na końcu. Powszechnym błędem jest wyskubywanie zbyt dużej ilości włosków poniżej luku brwiowego. Powstaje przez to ostra linia i brwi tracą swój naturalny kształt.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>