Świt Nowego Wieku – kontynuacja

Taki ładunek oczekiwań mógłby znerwicować każdego, a cóż dopiero kobiety, którym orgazm nie przychodzi z łatwością. „Może to i dobre dla Bogini – ale co ze mną?” zapyta współczesna kobieta. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mpszą nauczyć się rozniecać uśpioną energię seksualną kobiet. W starożytności tantrycy pod przewodnictwem nauczyciela studiowali sztukę miłości oraz pozostałe 64 sztuki i dyscypliny wiedzy, jakie powinien znać każdy adept tantry. Dziś tantra może wskazać obu płciom drogę wzajemnego nauczania. Tantra stanowi rodzaj eksternistycznego kursu na stopień mistrza sztuki miłości i współżycia. W procesie kształcenia mężczyźni i kobiety są dla siebie wzajemnie przewodnikami. Jest to doświadczenie wielkiej wagi, gdyż rozniecony po tak długiej przerwie kobiecy ogień, pielęgnowany i podsycany przez jej najbliższego partnera, przynosi wielorakie dobrodziejstwa obojgu kochankom. Zwłaszcza u kobiet rozniecanie uśpionego płomienia seksu może doprowadzić do zdumiewających i nieoczekiwanych przeżyć. Przebudzenie seksualne u kobiet niejednokrotnie prowadzi do wstąpienia na drogę duchową. Mężczyzna może żyć w celibacie i osiągnąć oświecenie duchowe, u kobiet natomiast w oświeceniu sprzyjają elektryczne wyładowania orgazmu. Kochająca się kobieta wznieca potężną energię seksualną i duchową, śakti, która przedostaje się do jej ciała i psychiki, stwarzając podłoże dla duchowego przebudzenia i oświecenia. Tantra uważa duchowość za jedną z postaci energii seksualnej, zatem kiedy kobieta podnosi swój potencjał płciowy-wzmacnia swoją duchowość nieomal na poziomie molekularnym.

Przebudzenie kobiety przynosi korzyść obojgu partnerom. Przyjemność, jakiej doznaje kobieta i jej pragnienie stosunku rosną, przewyższając niejednokrotnie potencjał przyjemności i popęd seksualny mężczyzny. Miłość tantryczna wzmacnia zdrowie i zwiększa witalność – zarówno mężczyźni, jak i kobiety odnoszą w niej korzyści fizyczne. Również z psychologicznego punktu widzenia tantra jest sztuką leczniczą. Omawialiśmy rozmaite urazy związane z czakramem drugim, genitalnym ośrodkiem energetycznym: negatywne skojarzenia przekazane nam przez rodziców czy też wstydliwe doświadczenia z życiowej drogi każdego z nas. Praktyka tantryczna jest w stanie rozładować negatywny potencjał czakramu drugiego i tym samym podłączyć do olbrzymiego zasobu pozytywnych energii wszelkie dziedziny życia. Odkryjcie w sobie energię, o której istnieniu nic nie wiedziałyście – twórczą energię, która odświeży wasz umysł, wzmocni odporność i zasili entuzjazm.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>