PŁYNY DO TWARZY PRZY SKÓRZE NORMALNEJ

Płyn miodowy. Składniki: 1/2 łyżeczki do kawy miodu, 50 g wody różanej, 50 g płynu oczarowego, 10 kropli wyciągu z rumianku Przygotowanie: Wszystkie składniki można kupić w aptece. Wodę różaną lekko ogrzać i rozpuścić w niej miód. Dodać pozostałe składniki, dobrze wymieszać i zlać do butelki z ciemnego szkła.

Zastosowanie i działanie: Ten łagodny płyn do twarzy szczególnie nadaje się do pielęgnacji cery wrażliwej. Po oczyszczeniu twarzy nakrapla się nieco płynu na wacik i przeciera nim twarz i szyję. Płyn miodowy ma dobrą wartość pH, działa leczniczo i rozjaśniająco i dlatego można go stosować codziennie.

Płyn nagietkowy. Składniki: 90 g wody różanej, 10 g wyciągu z nagietków. Przygotowanie: Wyciąg z nagietków i wodę różaną dostaje się w aptece. Można je tam kupić od razu w buteleczkach z ciemnego szkła.

Zastosowanie i działanie: Nagietki zalicza się do najdawniejszych leczniczych ziół z naszych ogrodów. Wyciągu z nagietków nie powinno nigdy braknąć w żadnej domowej apteczce. Rozcieńczając przegotowaną wodą, można stosować wyciąg z nagietków na zadrapania, obrzmienia, rwanie mięśniowe i na okłady przy stłuczeniach. Wespół z wodą różaną płyn nagietkowy działa lekko zwężająco na pory, a także leczniczo i odświeżająco przy cerze wrażliwej i delikatnej.

Płyn różany. Składniki: 100 g wody różanej, 1 łyżeczka do kawy owocowego octu, 1/2 łyżeczki do kawy miodu. Przygotowanie: Wodę różaną lekko ogrzać i rozpuścić w niej miód, potem dodać octu owocowego. Zlać do butelki z ciemnego szkła.

Zastosowanie i działanie: Woda różana ze swym łagodnie orzeźwiającym działaniem, miód ze swymi zdolnościami leczniczymi, ocet owocowy ze swą korzystną wartością pH czynią ten płyn do twarzy idealnym środkiem kosmetycznym do codziennego użytku. Zwilżyć płynem wacik i przetrzeć nim dobrze umytą twarz i szyję.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>