NATURALNA PIELĘGNACJA CERY NORMALNEJ

Normalna skóra bez problemów jest u młodzieży gładka, czysta i dobrze przekrwiona. Nie ma na niej miejsc suchych ani tłustych, wągrów i rozszerzonych porów. Małe wągry i krosty, które występuje od czasu do czasu, są czymś normalnym, na przykład w czasie menstruacji Kolor skóry przechodzi od najjaśniejszego różu, poprzez niezliczone odcienie mieszane, do ciemnego brązu. Podstawowym kolorem skóry jest biel. W warstwie rozrodczej, najgłębszej warstwie naskórka, znajduje się ziarnisty, ciemnobrązowy pigment- melanina. Pod wpływem słońca ilość melaniny zwiększa się. Melanina jest głównym barwnikiem skóry i chroni ją oraz organy wewnętrzne przed promieniami ultrafioletowymi słońca. Jak widać skóra ma wbudowany, wewnętrzny czynnik ochronny przed światłem, ale jeżeli obciąży się ją nadmiernie i godzinami leży na pełnym słońcu, to będzie ona wysychać i to jest przyczyną przedwczesnych zmarszczek.

Przez biel i brąz naskórka przebija czerwień krwi krążącej w jego naczynkach. Dobre przekrwienie naczynek uwidacznia się świeżą, różową cerą. Bardzo blady wygląd może być wyrazem ogólnej anemii albo złego dokrwienia skóry. Biała cera oznacza, że skóra jest uboga w barwnik i źle się opala. Piegi, są to plamy barwnikowe, podatni są na nie ludzie o włosach blond lub rudych.

Piegi występują silnie wiosną i latem, głównie w miejscach narażonych na słońce. Usuwanie ich przez bielenie lub złuszcza- nie daje jedynie krótkotrwałe efekty, bo nie można zmienić skłonności do nich.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>