OLEJ ROŚLINNY WEDLE WYBORU

W przepisie na krem uniwersalny powiedziano: „olej roślinny wedle wyboru”. W aptekach i sklepach ze zdrową żywnością są rozmaite oleje roślinne nadające się do wyrobu kremu. Poniżej podaję małe zestawienie olejów i ich własności.

Olej awokado. Złocistożółty olej awokado jest pozyskiwany z owoców awokado i zawiera dużo witamin, zwłaszcza A, B, D i E, jak również lecytynę. Jak wszystkie oleje roślinne ma własności zbliżone do naturalnego tłuszczu skóry ludzkiej, a jego doskonałość biologiczna czyni go doprawdy jednym z najwartościowszych olei do pielęgnacji skóry.

Olej migdałowy. Olej ten jest wytłaczany na zimno z dojrzałych, słodkich migdałów. Należy do najdoskonalszych olejów stosowanych przy wyrobie środków kosmetycznych. Działa wygładzająco, znosi go dobrze każda skóra i dlatego zaleca się go do jej czyszczenia.

Olej z kiełków pszenicy. Złocistożółty, pachnący zbożem olej z kiełków pszenicy zawiera dużo witamin A i E, cennej roślinnej lecytyny oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ten wartościowy olej polecany jest przede wszystkim przy cerze nieczystej i podatnej na zaognienia, poprawia wygląd skóry czyniąc ją szczególnie delikatną i elastyczną.

Olej jojoba. Olej ten uzyskuje się z ziaren pustynnej rośliny jojoba i zawiera szczególnie dużo witaminy F, która nazywa się także witaminą ochronną skóry. Północnoamerykańscy Indianie od stuleci stosowali ten olej do celów leczniczych, przemysł kosmetyczny odkrył go niedawno. Jednak ile procent tego gęstego oleju zawiera pudełko drogiego kremu jojoba, o tym reklamy milczą. Olej jojoba można dostać w aptece i samemu zrobić z niego najlepszy krem jojoba. Ale olej ten nie jest tani.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>