OKŁADY I MASECZKI NA SKÓRĘ TŁUSTĄ

Okłady i maseczki są środkami silnie oddziaływującymi na przetłuszczającą się skórę twarzy. Różnica między maseczką a okładem polega na tym, że maseczka po wyschnięciu tak szczelnie przylega do skóry, że nie przepuszcza powietrza, podczas gdy okład jest przepuszczalny. Okład bardziej służy pielęgnacji skóry, podczas gdy maseczka intensywnie pobudza ukrwienie i zależnie od składu, może mieć działanie rozjaśniające lub oczyszczające, może także zwężać pory lub leczyć je i łagodzić. Jeżeli chcemy przeciwdziałać rozszerzonym porom i zaognieniom skóry, powinniśmy raz na tydzień korzystać z maseczki lub okładu. Zastosowanie: Przed nałożeniem maseczki lub okładu skóra musi być dokładnie oczyszczona, najlepiej jeśli jest przygotowana przez parówkę. Po sporządzeniu papki, która posłuży' nam jako masęczka lub okład, włosy zawiązujemy do tyłu. Szerokim pędzlem piekarskim, który można kupić w sklepach ze sprzętem gospodarstwa domowego, nanosi się papkę na skórę. Nie pokrywa się nią miejsc wrażliwych: oczu i ich najbliższego otoczenia, brwi i przedniej części szyi, tam gdzie jest tarczyca. Maseczkę lub okład nakłada się od dołu ku górze-od szyi, przez policzki do czoła. Dopóki maseczka lub okład nie wyschną powinno się leżeć, starając się odprężyć. Po upływie czasu przewidzianego na działanie maseczki lub okładu na skórę, dokładnie zmywa się ją ciepłą wodą.

Ciepła maseczka z ślinki leczniczej. Składniki: 2 kopiaste łyżki glinki leczniczej, 1 łyżka oliwy. Przygotowanie: Oliwę ogrzać na łaźni wodnej. Zdjąć z ognia, dodać glinki i dobrze rozrobić w ciągnącą się papkę. Następnie powoli wkraplać gorącą wodę, aż papka stanie się łatwa do rozsmarowania.

Zastosowanie i działanie: Papkę nakłada się pędzlem piekarskim na dobrze oczyszczoną twarz, a po 30 minutach zmywa się dużą ilością ciepłej wody. Glinkę leczniczą kupuje się w aptekach lub drogeriach. Jeżeli, jak jest to często zalecane, glinkę rozrobi się tylko wodą, to wysusza ona twarz. Dzięki dodatkowi oliwy maseczka działa na skórę znacznie łagodniej i można ją stosować częściej. Maseczka ta leczy skórę, oczyszcza ją, koi zaognienia, zwęża pory.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>