OKŁADY I MASECZKI NA SKÓRĘ TŁUSTĄ CZ. II

Maseczka z korzenia ślazu. Składniki: 1 łyżka korzenia ślazu w proszku, 1 łyżka miodu. Przygotowanie: Korzeń ślazu kupuje się w aptekach, lub sklepach zielarskich, w małych kawałeczkach. Należy zetrzeć go na proszek w młynku do kawy. Proszek wsypuje się do filiżanki. Miód rozpuszcza się w małej ilości ciepłej wody i wszystko razem miesza, aż powstanie papka.

Zastosowanie i działanie: Ciągnącą się masę nakłada się rękoma na dobrze umytą twarz i pozostawia na niej przez 1 godzinę. Następnie zbiera się ją, a skórę spłukuje dużą ilością ciepłej wody. Korzeń ślazu jest jednym ze środków najsilniej działających na skórę przetłuszczającą się o dużych porach. Potrzeba niemało cierpliwości by maseczkę sporządzić i wytrzymać jej długie działanie, ale będziesz zachwycona jej efektem. Maseczka stosowana raz na tydzień leczy i rozjaśnia skórę przetłuszczoną i łatwo zaogniającą się.

Okład z mąki pszennej. Składniki: 1 łyżka mąki pszennej, 1 żółtko, 1 łyżeczka do kawy miodu, 1 łyżeczka do kawy mleka w proszku. Przygotowanie: Mąkę , miód i mleko w proszku najlepiej kupić w sklepie sprzedających produkty z uprawy i hodowli naturalnej. Wszystkie składniki zmieszać w filiżance. Powoli dodawać kilka kropel gorącej wody i rozrabiać tak, by nie powstały grudki. Papka musi dać się łatwo rozsmarować.

Zastosowanie i działanie: Pędzlem piekarskim nałożyć okład na dobrze oczyszczoną twarz i po 20 minutach działania, zmyć ciepłą wodą. Okład z mąki pszennej działa oczyszczająco i przeciwzapalnie, zamykając jednocześnie pory. Przy regularnym stosowaniu, powoduje zanik wągrów i krost.

Okład z drożdży. Składniki: 1 kostka drożdży, mleko. Przygotowanie: Świeże drożdże możesz kupić w każdym sklepie spożywczym Kosztują niedrogo a należą do najlepszych środków leczniczych stosowanych na łojotokowe zapalenie skóry. Drożdże rozdrabnia się w filiżance i rozrabia mlekiem na papkę do smarowania.

Zastosowanie i działanie: Pędzlem piekarskim rozprowadzasz równomiernie papkę drożdżową na twarzy i szyi Jak tylko wyschnie czubkami palców ostrożnie ścierasz ją ze skóry. Okład z drożdży można stosować dowolnie często. Usuwa on zanieczyszczenia skóry w sposób łagodny, otwiera pory i powoduje dokr- wienie skóry.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>