FRYZURA ODPOWIEDNIA DO KSZTAŁTU TWARZY

Dla dziewcząt o przeciętnym wzroście wybór uczesania to nie problem. Szczupłe mogą nosić włosy właściwie o dowolnej długości, krótkie, średnie lub całkiem długie. Idealna długość włosów to włosy obcięte równo z obojczykami. Można wtedy nosić włosy gładkie lub kręcone, z wystrzępioną grzywką albo małymi loczkami po bokach, zaplecione lub tylko ściągnięte do tyłu spinką. Nieco więcej kłopotu z fryzurą mają osoby korpulentne o przeciętnym wzroście. Niekorzystne są dla nich uczesania przylegające do głowy, niezależnie z długich czy krótkich włosów. Uczesania te powodują, że głowa wydaje się mniejsza, a gdy włosy są bardzo długie robią wrażenie jeszcze dłuższych. Najwięcej zalet dla osób krągłych i niewysokich mają włosy półdługie skręcone, z puszystymi jakby naturalnie potarganymi lokami po bokach. Fryzura ta powinna się kołysać.

Kształt twarzy ustala się bardzo łatwo: szeroką wstążką związuje się włosy by twarz, a także uszy, były odkryte. Siada się przed lustrem tak by światło padało z przodu na twarz. Czy możesz już określić kształt swojej twarzy? Jeżeli nie to weź mazak albo starą pomadkę do ust i namaluj na lustrze kontur swojej twarzy. Oczywiście nie możesz w tym czasie ruszać głową. Przymknij jedno oko, wtedy będzie lepiej widać linię. Kiedy skończysz tę swoją artystyczną działalność, cofnij się o kilka kroków od lustra, teraz już na pewno możesz określić kształt swojej twarzy. Kto ma na to ochotę, może jeszcze zabawę przedłużyć i zrobić z papieru szablon swojej twarzy, a następnie wypróbować na nim wszystkie możliwe uczesania. W tym celu maluje się na kawałku papieru różne fryzury i przykłada do nich szablon twarzy. Włosy proste, zwisające po bokach ściągają rysy twarzy do dołu, co często wygląda nazbyt smutno. Dlatego kokardami, wstążkami lub grzebykami zaczesuje się górne i boczne partie włosów do tyłu, aby pociągnąć korzystną linię ku górze. Nadaje to twarzy nie tylko weselszy wyraz, ale także akcentuje czoło, oczy i policzki.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>