Nowy styl dla starego swetra i starych spodni

– Sweter rozpinany (tak zwany kardigan) jest bardziej twarzowy, gdy ramiona nie opadają. Podłuż poduszki i noś pasek na swetrze.

– Postaraj się o nowe guziki do starego kardigana, na przykład guziki szklane lub ręcznie malowane we wzory ludowe, i tym nada] swetrowi nowy styl.

– Wyhaftuj z przodu na swetrze kwiaty, albo inne wzory. Przyczep kołnierzyk z koronki bawełnianej, na guziki.

– Na zmechacony sweter naszyj perełki ze szkła lub cekiny. Z satyny lub filcu powycinaj aplikacje, na przykład kwiaty, zwierzęta lub wzory graficzne i ponaszywaj je na przód swetra. Kto tego nie potrafi, może aplikację kupić w domu towarowym lub sklepie z włóczką.

– Na łokcie naszyj łaty ze skóry lub filcu.

– Na wstążkę z aksamitu naszyj kołnierzyk z bawełnianej koronki i naciągnij ten kołnierzyk na sweter. Wiąże się w kokardę.

– Na kołnierzu i mankietach wyhaftuj drobne wzory. Szczególnie dobrze nadają się do tego swetry szetlandzkie z okrągłym kołnierzem.

– Cały sweter, razem z rękawami, pokryj haftem w kwiaty. Wiele propozycji w tym względzie znajdziesz w sklepie pasmanteryjnym.

– Ze starych jeans’ów można zrobić nowe szorty lub bermudy.

– Spodnie z popeliny, które stały się za krótkie, można zmienić w kuloty-zwane także spodniami Capri. Spodnie na trzy czwarte długości obcina się tuż poniżej kolan, zaopatruje w małe rozporki po bokach i oblamowuje je.

– Ze zbyt krótkich spodni z pasem można zrobić spodnie za kolana. Obcina się je tuż poniżej kolan i obszywa tasiemką. Nogawki zapina się na guziki lub szlufkę. Jeżeli przerabia się tak spodnie z szarej lub czarnej flaneli, to tasiemkę robi się z satyny w tym samym kolorze, dzięki czemu otrzymujemy ładne spodnie wieczorowe. Kto chętnie chodzi w spodniach wpuszczanych w cholewkę długich butów, może sobie zrobić spodnie odporne na ślizganie: szczególnie nadają się do tego spodnie sztruksowe. W tym celu obcina się je na wysokości łydki i przyszywa do nich mankiet z elastycznej dzianiny. Spodnie z materiału wełnianego można przerobić na spódni- co-spodnie. Trzeba je obciąć co najmniej na wysokości kolan i obszyć lamówką. Zamiast zwykłej lamówki można użyć barwnej wstążki bawełnianej lub satynowej.

Co robić z nudnymi bluzkami? k Wytarte mankiety i kołnierzyki odpruć i zastąpić koronką bawełnianą. Otrzymamy w ten sposób ładną bluzkę przybraną koronkami. Zamiast koronki bawełnianej można użyć innego materiału. Na przykład popeliny w szkocką kratkę, barwnej wstążki z bawełny lub tafty.

– Do bluzki przyszyj nowe, barwne guziki i noś do tego kokardy i krawatki w tym samym kolorze.

– Z Na kieszonce na piersi wyhaftuj swój monogram. Wzory liter można dostać w sklepie z włóczką.

– Na kołnierzyku wyhaftuj jakiś mały motyw.

– Noś bluzkę ozdobioną: kamizelką, szalem, szpilką w kołnierzyku, broszką, spinkami w mankietach, krawatem lub kokardą, muszką, noś ją z paskiem na spódnicy lub spodniach, z chustą na ramionach, na cienkim podkoszulku, na T-shirt, zawiązaną w talii.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>