WSTĄŻKI Z SATYNY, RYPSU I TAFTY

Teraz trafiłyśmy do działu kosztowności, które tanio kosztują – atrakcyjnych wstążek z błyszczącej bawełnianej satyny, z matowo lśniącego rypsu i szeleszczącej tafty. Czegóż to nie można z nich zrobić! Z błyszczącej wstążki satynowej można wiązać ładne kokardy i muszki do bluzek, wąskie lub szerokie wstążki z satyny lub rypsu ładnie wyglądają jako wstążki do włosów przy uczesaniu na młodego Mozarta, albo jako opaski na czoło. Haftowana wstążka może być używana jako przepaska na szyję.

Powinna do niej ściśle przylegać i zapinać się na karku na haftkę. W ten sposób z wstążki satynowej możesz sobie również zrobić błyszczący pasek na wieczór, obszywając go szklanymi perełkami, sztucznymi diamencikami (tzw. sztrasem) lub kwiatami wycinanymi z satyny. Ryps nadaje się także na wstążkę do kapelusza i każdy zwykły kapelusik z rondem daje się nią przyozdobić. Wąska wstążka rypsowa dodaje także szyku prostej, białej sukience letniej, użyta na przykład jako ramiączko zwinięte w rulonik lub do ozdobienia dołu sukienek i jako lamówka. Z gładkiego, bawełnianego bolerka, przy pomocy rypsowych wstążek, haftów, perełek i cekinów można zrobić prawdziwe cudo. Wstążki taftowe znajdują się w sprzedaży w wielu szerokościach. Są jednobarwne, kraciaste i w paski. Szczególnie wiele ozdób można zrobić z wstęgi ośmiocentymetrowej. Wstęga z tafty może być zabawną falbanką u halki, przyszytą tak, by wystawała spod spódnicy. Można też robić z tafty falbanki do kołnierzy lub mankietów, wyglądają one zachwycająco, gdy wystają nieco spod wdzianka z bawełny lub aksamitnego sztruksu. Kwadracik tafty wielkości chustki do nosa, obszyty kawałkiem bawełnianej koronki, tworzy śliczną chusteczkę do butonierki do blezerów i marynarek. Wąskie, kraciaste pasemko hafty, bardzo ładnie wygląda na letnim kapeluszu, szczególnie kiedy ten sam wzór powtarza się w falbance u dołu sukienki, na jej ramiączku lub dekolcie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>