Nauki tantryczne

Wraz z wiekiem energie jednak maleją. Dwudziestopięciolatek nie jest ani w połowie tak opętany seksem jak piętnastolatek. Około czterdziestki u niektórych mężczyzn pojawiają się pierwsze symptomy odbierane jako oznaki starości: wolniej dochodzi u nich do erekcji, wolniej osiągają orgazm, siła i obfitość wytrysku jest mniejsza niż dawniej, a po orgazmie wydłuża się okres niezdolności do ponownego wytrysku. U niektórych mężczyzn w średnim wieku upływa 12 do 24 godzin, zanim po wytrysku odzyskują zdolność do ponownej erekcji.

W świetle nauk tantrycznych objawy te nie są bynajmniej normalnymi objawami starzenia, lecz oznakami wyczerpania drugiego czakramu z powodu zbyt częstego wydalania esencji życiowej zawartej w męskim nasieniu. Sytuacji tej przeciwdziała kontrola wytrysku.

Posłużmy się porównaniem: dwunasto- czy trzynastoletniemu chłopcu powierzone zostaje zarządzanie kapitałem. Jest to dość spora suma, który nastolatkowi wydaje się wręcz fortuną, zaczyna więc wydawać ją hojnie, a nawet rozrzutnie. Nikt nie porozmawiał z nim o oszczędzaniu czy choćby inwestowaniu, zresztą uwagi tego typu nie spotykają się z większym zainteresowaniem chłopca. Jeśli w dalszym ciągu będzie trwonił kapitał nie dbając o odsetki – na starość, a nawet wiele wcześniej, skończy jako bankrut. Kochankowie tantryczni świadomie decydują się dbać o swój wspólny kapitał, a więc pomnażać go. Inwestują we wspólny fundusz, gromadzą swoje udziały a następnie lokują je w taki sposób, by za- pewnie rozwój kapitału. Dzięki temu uzyskują najcenniejsze bogactwo – energię seksualną wzrastającą nieprzerwanie aż do późnego wieku.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>