Miłosne podarunki

Trzystopniowa metoda pomaga odnowić harmonię w związku, który został chwilowo zerwany. Istnieje jednak jeszcze inna, istotna forma komunikacji, która, gdy ją stosować regularnie, pomaga w utrzymaniu harmonii. Nie znamy jej źródeł, ale też nie ma większej potrzeby definiowania tej formy komunikacji. Aby dać wyraz pojmowaniu miłości jako daru, tantrycy często składają sobie podarunki. Są one namacalnym, materialnym dowodem miłości. I tak na przykład wszystkie epoki i kultury nieodmiennie używały w tym celu kwiatów. Dla par są one idealnym podarunkiem – jako symbol życia i rozwoju obdarzony kolorem, zapachem i pięknem. Podarunki mogą przyjmować postać słów: „Kocham cię” czy „Cudownie wyglądasz”. Bywają też podarunki bardzo kosztowne – diamenty. Akt podarunku, podobnie jak cała sztuka i rytuał tantryczny, symbolizują głębsze treści. Dla tantrycznych kochanków podarunek jest ofiarą, a akt podarowania stanowi wyraz szacunku i hołdu równoznaczny z aktem oddawania czci.

Miłosne podarunki powinny być dobierane tak, by sprawiać obdarowanemu radość. Ponieważ ich wymowa jest symboliczna, mogą być to naj prostsze rzeczy. Partnerzy robią sobie niespodzianki w postaci biletów do teatru bądź obiadu na mieście, kładą sobie miłosne liściki w nieoczekiwanych miejscach. Można partnerowi ugotować jego ulubiony przysmak, zrobić masaż albo umyć samochód.

Również kompromis może być traktowany jako podarunek, a już z całą pewnością można go uznać za wyraz miłości. Idziesz z nim na party, chociaż wolałabyś pójść na zakupy albo zostać w domu z ciekawą lekturą. Idziesz z nią potańczyć, chociaż wolałbyś zostać w domu i obejrzeć telewizyjny przegląd sportowy. Kompromis, czy nawet ustępstwo, nabierają odmiennej wymowy, gdy harmonia staje się dla kogoś najwyższą wartością. Tantrycy wiedzą, że drugiej osoby nie da się uszczęśliwić, ale można dostarczyć swojemu partnerowi licznych powodów, by czuł się szczęśliwy i kochany. Zgodnie z zasadami tantry jest to święty obowiązek każdego z partnerów. Jeśli możecie, dogadzajcie sobie na codzień. Jeśli nie, pamiętajcie o miłosnym podarunku przynajmniej raz w tygodniu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>