Jak uchronić się przed utratą elementu jang

Mocą wewnętrznej niewzruszoności sprawiam, że moje nasienie pozostaje nieruchome w środku lingamu. IV ten sposób zawsze jest piodne, zawsze w pogotowiu. Oto moc płynąca z przekroczenia własnej jaźni. Skanda Puranda, cytat z Sexual Secrets: The Alchemy of Ecstasy

W kulturze Zachodu tak zwane „uświadomienie seksualne” rzadko wykracza poza informacje jak się robi dzieci i bardzo podstawową instrukcję dotyczącą zapobiegania chorobom oraz niepożądanej ciąży. Reszta wiadomości o seksie pochodzi od rodziców i przyjaciół, z filmów i czasopism, a więc z dość wątpliwych źródeł. Ostatecznie udaje nam się zdobyć garść doświadczeń na własną rękę, zwykle w towarzystwie drugiej, równie niewykształconej osoby. Na nasze doświadczenia składa się głównie suma stosunków płciowych, natomiast przeważnie brak nam doświadczenia i wykształcenia z zakresu intymności, technik i możliwości seksualnych.

Najwięcej nieporozumień wywołuje powód uprawiania seksu, jego cel. Większość ludzi Zachodu, zwłaszcza mężczyzn, uważa, że w seksie chodzi przede wszystkim o wytrysk. Wiele kobiet sądzi podobnie: nawet jeżeli same nie przeżywają orgazmu, uważają, że powinien go mieć ich partner. Co więcej, wytrysk mężczyzny jest oznaką końca stosunku – nader często kobieta marzy o tym, żeby stało się to jak najprędzej.

Tantrycy podchodzą do seksu zupełnie inaczej. Celem seksu w tantrze jest świadome budowanie harmonii i dobrego samopoczucia fizycznego, gromadzenie energii seksualnej i dostęp do duchowego poziomu świadomości. Nie znaczy to bynajmniej, że tantrycy wyrzekają się ekstazy – przeciwnie – ekstaza seksualna umacnia I zwiększa trwałość tan- trycznej miłości i partnerstwa, a energia seksualna jest wykorzystywana przez adeptów tantry do osiągnięcia rozwoju duchowego.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>