Jak uchronić się przed utratą elementu jang cz. II

Istnieje kilka powodów, dla których kochankowie tantryczni przeżywają miłość bardziej podniecającą, orgastyczną i seksualną od tej ja- ka jest udziałem kochanków nie znających tantry. Bez wątpienia harmonizujące elementy obrzędu miłosnego tantry – medytacja i komunikacja na bardzo głębokim poziomie – stwarzają środowisko, w którym seks i miłość mogą rozkwitać. Innym źródłem nadzwyczajnej kondycji seksualnej tantryków, częstotliwości zbliżeń oraz głębi i długotrwałości ich rozkoszy jest praktykowana przez mężczyzn kontrola przepływu nasienia.

Techniki kontrolowania wytrysku w tekstach tantrycznych przedstawione są bardzo szczegółowo, natomiast naszej kulturze problem ten jest praktycznie obcy. Od chwili, gdy chłopiec wkracza w okres dojrzewania i z jego czakramu drugiego zaczyna płynąć potężny prąd energii seksualnej, on sam zaczyna podlegać władzy seksu – a nie na odwrót. Na początku nie wydaje się to powodem do zmartwień. Nastolatek może się onanizować jak szalony i nie przeżywać w związku z tym żadnych problemów, a w każdym razie problemów fizycznych. Nie wyrastają mu włosy na dłoniach, nie czuje się wyzuty z energii i w każdej chwili gotów jest zacząć od nowa: po prostu zdaje się mieć niewyczerpane zasoby nasienia. Oczywiście, jeżeli został – jak część chłopców – pouczony, że masturbacja jest grzechem, cierpi psychicznie z powodu swoich przyjemności, co prawdopodobnie doprowadzi do powstania pierwszego negatywnego bloku na jego ekspresji seksualnej.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>