Brunetka to jest prawdziwie nieokreślone pojęcie, bo rozumie się pod nim ogromną skalę różnych odcieni brązu. Każdy brąz jest inny, a niezależnie od koloru także i długość włosów wpływa na to jak działa farba. Na przykład przy włosach krótkich naturalny brąz wydaje się ciemniejszy niż przy długich, bo światło i słońce miały więcej możliwości aby włos rozjaśnić. Działanie farby zależy także w znacznym stopniu od jakości włosów. Włosy cienkie, łatwo przetłuszczające się wyglądają ciemniej niż normalne lub suche.
Niezależnie od tego czy brąz jest czerwonawy, prawie czarny czy ciemnoblond nie wolno dopuścić, by włosy były zmatowiałe. A jeżeli kolor włosów jest zbyt mało wyrazisty, zawsze można uzyskać piękne, naturalne akcenty przy pomocy barwiących roślin.
Łupiny i liście z orzechów włoskich. Kto chce ciemnobrązowym włosom nadać głęboki odcień, powinien spróbować ufarbować je przy pomocy orzechów włoskich. Mogą to być łupiny, które farbują mocniej niż liście orzecha, przy czym należy pamiętać, że istnieje wiele sposobów by wydobyć z nich barwnik.
Barwiąca płukanka z łupin orzecha włoskieso. Pokruszone łupiny możesz kupić w aptece. Na płukankę potrzebujesz garść łupin na pół litra wody. Łupiny gotuje się w wodzie przez pół godziny, potem odcedza i rozsmarowuje na umyte włosy. Po farbowaniu nie myje się włosów. Kto chce mieć jeszcze intensywniejszą płukankę niech zapamięta następującą regułę: im mniej się bierze wody i im więcej gotuje się w niej łupin, tym mocniejszy będzie odwar. Dla zbadania jaki będzie prawidłowy układ barw, należy płukankę wypróbować na pasemku włosów, poczekać aż włosy wyschną i ocenić wynik. Łupiny z orzecha oddają dużo barwnika i farbują nie tylko włosy, ale i materiały. Dlatego przy stosowaniu płukanki należy ramio-
Leave a reply