Gdy włosy są cienkie i łatwo się przetłuszczają

Dla włosów cienkich idealne jest ich lekkie sfalowanie, aby nie przylegały za ściśle do głowy. Fryzura powinna być łatwa do suszenia, bo szybko przetłuszczające się włosy muszą być często myte.

– Z trwałą czy bez, włosy wymagają dobrego obcięcia. Strzyżenie na długość zapałki nie jest odpowiednie dla włosów cienkich, korzystniejsze od trwałej są dla nich krągłe pukle, które wysychają także bez suszarki.

– Kto lubi mieć włosy długie nie powinien pozwolić by gładkie opadały w dół. Bardziej twarzowo wyglądają cienkie włosy, gdy są zakręcone lub splecione.

– Włosy, które łatwo się przetłuszczają można myć tak często jak to jest potrzebne, w każdym razie wtedy gdy zaczynają się zlepiać. Szampon dla niemowląt działa na włosy słabiej odtłusz- czająco niż zwykły, bo jest delikatniejszy i dlatego po nim włosy przetłuszczają się wolniej. Po myciu można włosy spłukać herbatką ziołową. Herbatki rozmarynowa, szałwiowa lub tymiankowa nadają się do włosów ciemnych, rumiankowa do włosów blond. Kto często myje włosy, musi je często suszyć. Gorące powietrze z suszarki ręcznej lub z hełmu suszarki stojącej szkodzi włosom. Dlatego idealne są fryzury dobrze ostrzyżone, które po umyciu wysychają na powietrzu i utrzymują dobry kształt.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>