Trzymanie Berła. W technice tej jedno z partnerów ujmuje lingam palcami lub dłonią i trzymając go jak berło pociera żołądź lingamu o zewnętrzny obszar jo- ni, krocze aż po odbyt, a zwłaszcza łecztaczkę i jej okolice. Jest to szczególnie dobra metoda, gdy lingam nie jest jeszcze w pełnej erekcji. Stymulacja i dotyk joni partnerki zazwyczaj bardzo szybko wywołuje erekcję, ale miękki czy też na wpół twardy lingam może dostarczyć kobiecie rozkoszy orgazmu. Technika ta wymaga czasami dodatkowego nawilżenia, które zmniejsza tarcie i wzmaga przyjemność. Wiele kobiet przeżywa głęboką rozkosz pełniąc w technice tej rolę aktywną, kiedy przejmują niejako prowadzenie w tańcu i trzymając lingam w dłoni poruszają nim stymulując w ten sposób ¡oni.
Uderzanie. Lekkie uderzanie lingamem warg ¡oni, łechtaczki, krocza i odbytu jest kolejną z wymienionych w tantrze technik manualnych, w których ruchy należą bądź do mężczyzny, bądź do kobiety. Jedno z nich ujmuje lin- gam jak pałeczkę dyrygenta i uderza nim w powolnym rytmie, który ulega następnie przyspieszeniu. Uderzenia powinny przybierać na sile, a następnie znów słabnąć. Bez względu na to, czy lingam jest miękki, czy twardy, technika ta daje wiele przyjemności.
Ubijanie masła. Jest to technika przypominająca Trzymanie Berła, jednak „berło” znajduje się wewnątrz joni, a jedno z partnerów porusza nim koliście, raz głębiej, raz płycej, tak jak przy ubijaniu masła. Wspomaganie dłonią pozwala na ruchy lingamu, które byłyby niemożliwe do wykonania samymi tylko pchnięciami miednicy. Ten specyficzny ruch dostarcza wiele przyjemności obojgu partnerom i stanowi doskonałe ćwiczenie dla osób dążących do opanowania wytrysku.
Mudry. Mudry są to układy dłoni bądź całego ciała, głęboko oddziaływujące na energie cielesne. Dwie techniki mudr, które przedstawiamy poniżej, stanowią część energetyzującego i rozbudzającego czakramy rytuału nyasa. W nyasie, która należy do wysoko rozwiniętych form dotyku tan- trycznego, świadomy dotyk mudry splata się z wizualizacją jantr, mantrą i emocjami. Jego celem jest oczyszczenie i zrównoważenie ośrodków energetycznych oraz przestrojenie ich wibracji na wyższy poziom. Na Zachodzie spotykamy nyasę zwykle w postaci śaktipat, rytuału, podczas którego nauczyciel odprawia nyasę na czakramie szóstym inicjowanego.
Leave a reply