CO TO WŁAŚCIWIE TAKIEGO GARDEROBA PODSTAWOWA?

Kiedy decydujemy się na zestawienie garderoby podstawowej, to wpierw trzeba sobie bliżej wyjaśnić znaczenie samej nazwy „garderoba podstawowa”. Rozumie się przez to pewną ilość ubrań jak spodnie, spódnice, sweter, bluzki i buty o dobrej jakości, sportowym stylu i klasycznej prostocie. Poszczególne rzeczy w garderobie podstawowej są, możnaby tak powiedzieć, ponadse- zonowe. Muszą być dobrane tak, by można je użyć tak zimą jak i latem, a wszystkie pozostałe składniki garderoby muszą być zaplanowane wokół nich.

Zanim wynajdziemy istotne składniki garderoby podstawowej, musimy ustalić jaki jest twój podstawowy kolor, bo prawie wszystkie rzeczy w tej garderobie są jednobarwne. Zaletą jednobarw- ności jest to, że do tych prostych, spokojnych kolorów można dobrać mnóstwo przeróżnych barw i wzorów i dzięki temu ubranie staje się zróżnicowane. W praktyce oznacza to, że choć szafa jest mniej wypełniona, masz więcej rzeczy do włożenia. A co się tyczy twojej kieszeni, to zdobycie dobrej garderoby podstawowej nie jest tanie, ale jest to dobra inwestycja, opłacająca się na długi okres. Bo ponadsezonowe rzeczy ze swojej garderoby podstawowej możesz nosić przez cały rok, a także przerabiać, podczas gdy modne rzeczy można traktować jako dodatki do garderoby podstawowej i mogą być całkowicie tanie. Ich wartość powiększy się o dobrą jakość twoich „rzeczy bazowych”, a gdy moda znowu się zmieni okaże się, że twoje wydatki nie były takie duże. Kiedy jakaś rzecz z garderoby podstawowej jest już nie do noszenia, bezwzględnie powinnaś zastąpić ją nową, możliwie w tym samym kolorze i stylu.

„Ten sam kolor” to brzmi dość prosto, ale wcale nie jest takie łatwe znajdować zawsze identyczną barwę. Znasz pewnie ten problem, kiedy do granatowych spodni szuka się granatowego swetra, który ma mieć ten sam odcień. Chodzi się ze spodniami od sklepu do sklepu, porównuje kolor spodni i swetra przy świetle dziennym żeby stwierdzić, że są one prawie, ale nie całkiem identyczne. Niestety trzeba trochę cierpliwości, póki nie znajdzie się odpowiedniego granatu. Zamiast złego granatu powinnaś raczej zdecydować się na inny kolor. Nic nie wygląda równie źle, jak zestawienie „niemal identycznych” kolorów.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>