Zanik spontaniczności w związku

Zanim będziemy rozmawiać o tym, jak komunikacja tantryczna może pomóc współczesnym parom w odejściu od sporu – pomówmy najpierw o istocie dysharmonii. Od par, które spotykamy na naszych seminariach, dowiadujemy się, że sprzeczki i niezgoda wynikają zwykle z faktu, że jeden z partnerów komunikuje logicznie, podczas gdy drugi komunikuje emocjonalnie. Dla zobrazowania owej dwoistości posłużymy się klasyczną historią, jaka mogłaby przydarzyć się współczesnej parze.

Po rozmowie, w której Linda i Sam ubolewają nad zanikiem spontaniczności w ich związku, Linda planuje niespodziankę w postaci romantycznego wieczoru. Odsyła dzieci na noc do sąsiadów i przygotowuje na obiad ulubione potrawy Sama. W radosnym podnieceniu wydaje majątek kupując przezroczystą, bladoniebieską bluzeczkę, na widok której Sam z pewnością oszaleje.

Tymczasem szef prosi Sama by został po godzinach i popracował nad bardzo pilnym projektem … Lindy nie ma w domu kiedy Sam telefonuje: na dodatek Linda zapomniała włączyć automat. Zaabsorbowany projektem, Sam zapomina zadzwonić powtórnie. Kiedy dzwoni wychodząc z biura o siódmej, linia jest zajęta. Nie czekając na połączenie wychodzi z pracy i jedzie do domu. Oczywiście utyka w korku ulicznym.

Kiedy staje na progu, jest wykończony jazdą, głodny, zmęczony i spragniony wygód domowych. Trwa to mniej więcej minutę. Z Lindą wyraźnie dzieje się coś złego: jest chłodna i niekomunikatywna. Płakała – domyśla się Sam, więc pyta ją, co się stało.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>