W rozdziale piątym wspomnieliśmy o skutkach negatywnej indoktrynacji, jakiej ulega czakram drugi i piąty wtrakcie naszego rozwoju osobowego, indoktrynacji, która wypacza nasze postrzeganie seksu i własnej płciowości oraz nasz stosunek do intymnego partnera. Wspominaliśmy również, że pogląd starożytnych tantryków na kochanie się był zupełnie odmienny od naszych współczesnych poglądów. Tantra widzi w lin- gamie i ¡oni podarunki Boga a joni nazwana jest Polem Niebiańskiej Rozkoszy lub Wrotami Niebios, podczas gdy lingam znany jest jako Różdżka Uzdrowicielska bądź Berło Światła. Dla tantryków zespolenie płciowe stanowi jedno z największych błogosławieństw Boga, w związku z czym niektóre akty miłosne odprawiane są jako akty nabożnej czci, wyrazy hołdu dla partnera składane w czakramie drugim. Tradycyjne techniki oralne należą do świętych rytuałów tantry. odprawiane ku czci joni i lingamu, wyrażają wdzięczność wobec Boga i dla partnera.
Dla współczesnych par opanowanie oralnych technik składania hołdu przywraca i utrwala sakramentalny i duchowy charakter ich związ- ku seksualnego. Techniki te, eliminując negatywne uwarunkowania i zahamowania, są narzędziami w procesie leczenia urazów zadanych w przeszłości czakramowi drugiemu.
Niestety w naszym społeczeństwie nadal panują przesądy na temat seksu oralnego, oparte niemal wyłącznie na nabytym negatywnym postrzeganiu bądź negatywnych skojarzeniach dotyczących narządów płciowych. Prosimy was o świadome odrzucenie wszelkich uprzedzeń i spojrzenie na seks oralny pod kątem jego właściwości leczniczych. Prosimy o to, ponieważ uważamy, że tego rodzaju przesądy stanowią wyłącznie kamuflaż osobistych urazów – przeszłych, podświadomych uwarunkowań, których źródłem są urazy i blizny powstałe w czakramie drugim w wyniku negatywnych doświadczeń. Gdy stare urazy zaleczą się, odkryjecie, że jesteście zdolni do przeżywania miłości na nowym, nie znanym dotąd poziomie.
Ale istnieją również inne powody, dla których włączenie sztuk oralnych do arsenału technik miłosnych może niektórym osobom sprawiać trudność. Pisaliśmy już, że introwertywna natura joni czasem wypacza u kobiet postrzeganie seksu. Organ płciowy mężczyzny znajduje się w jakimś sensie „na wierzchu”, jest zewnętrzny i ekspansywny zgodnie ze swoją naturą jang, podczas gdy joni jest jego przeciwieństwem – ukryta i introwertywna. Kiedy kobieta ogląda własną joni? Zwykle, gdy odczuwa jakieś dolegliwości, nie zaś w stanie pobudzenia. Zdarza się więc, że kobieta czuje sie nieswojo, gdy ktoś całuje, pieści i wpatruje się w tę część jej ciała, którą ona sama tak rzadko ogląda. Dla przezwyciężenia tych odczuć radzimy kobietom, by oswajały się z widokiem joni. Spróbujcie masturbacji przed lustrem, by obejrzeć joni nabrzmiałą w przypływie energii seksualnej. Poproście lekarza by pokazał wam, jak posłużyć się wziernikiem, przezroczystym instrumentem z plastiku, umożliwiającym obejrzenie różowych ścian pochwy i opalizującej perłowo szyjki macicy. Wiele kobiet przeżywa zdumienie widząc piękno tego ukrytego miejsca. Jest to głębokie doświadczenie, które niemal natychmiast rozprasza wiele fałszywych i negatywnych uprzedzeń zgromadzonych w czakramie drugim. Także mężczyzn zachęcamy, by pomogli swoim partnerkom przezwyciężyć przesądy w tej dziedzinie i nie podchodzili do miłości oralnej z nastawieniem na osiągnięcie jakiegoś celu. Inaczej mówiąc, mężczyzna nie powinien mieć żadnych przedwczesnych wyobrażeń, jak reagować będzie jego najdroższa na sam akt miłosny ani zakładać, że doprowadzi ją do szczytowania. Oboje partnerzy powinni traktować miłość oralną jako rodzaj podarunku, szczególnie wzmacniający pocałunek, balsam, który uzdrawia czakram drugi.
Leave a reply