PREZENTY OKOLICZNOŚCIOWE

Na wesele. Urządzenie nowego gospodarstwa domowego jest poważnym obciążeniem dla młodej pary. Weselne prezenty mają im to trochę ułatwić. Aby uniknąć prezentów bezużytecznych oraz powtarzania się tych samych, choćby nawet użytecznych rzeczy nowożeńcy składają tak zwaną „listę prezentów” w jednym lub kilku sklepach. Jeśli cię zaproszą na wesele to musisz się dowiedzieć, w którym sklepie znajduje się ta lista, bo nie jest w zwyczaju by ci o tym powiedzieli sami narzeczeni. Na liście umieszcza się wszystkie te rzeczy, które młoda para chciałaby mieć na swoim nowym gospodarstwie. Zazwyczaj znajdziesz na niej prezenty w każdej kategorii cenowej, od solniczki do serwisu do herbaty i od korkociągu do termosu do kawy. Jeśli mimo wszystko twoje kieszonkowe nie starcza na żaden z prezentów na liście, to zjednocz swoje fundusze z funduszami kilkorga przyjaciół a razem już na pewno zbierzecie na prezent.

Na chrzciny. Gdy jesteś zaproszona na chrzciny młodzi rodzice oczekują od ciebie małego podarunku. Nawet wtedy, gdy z tej okazji nie ma żadnej uroczystości i otrzymujesz jedynie zawiadomienie o narodzinach, powinnaś gratulacje składać razem z prezentem. Możesz dać kwiaty. Kto jest dobry w robótkach może dla dziecka zrobić coś na drutach lub szydełkiem, parę bucików albo czapeczkę. Jeśli zdecydujesz się je zrobić, to zrób o numer za duże, bo na pierwszy okres po narodzinach dziecka rodzice już dawno zaopatrzyli się we wszystko co potrzebne. A jakże szybko dzieci wyrastają z drogich ubranej dla niemowląt!

Na srebrne wesele. Srebrne wesele to uroczystość dla uczczenia dwudziestej piątej rocznicy ślubu. Jeśli ta uroczystość jest w twojej własnej rodzinie, na przykład jest to srebrne wesele twoich własnych rodziców, na pewno chciałabyś zrobić im jakiś bardziej osobisty prezent. Sama wiesz najlepiej co się podoba twoim rodzicom i co od dawna chcieliby mieć.

Jeśli zaproszą cię na srebrne wesele, przykładowo do rodziców twojej przyjaciółki, to najlepiej jest przynieść ładny ale nie nazbyt okazały bukiet kwiatów. Kwiaty zawsze dają radość.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>