Pozycje seksualne – kontynuacja

W yab yum kręgosłup ustawiony jest zgodnie z działaniem siły ciążenia. To ustawienie stanowi zasadniczy element w przekazywaniu energii do czakramów wyższych: uważane jest też za czynnik decydujący dla oświecenia umysłu, stymulacji przysadki i szyszynki. Partnerzy siedzą wyprostowani, zwróceni twarzami do siebie. Mężczyzna ma skrzyżowane nogi, kobieta zaś siedzi na udach mężczyzny. Oplata go nogami, a podeszwy jej stóp stykają się za plecami partnera. Pozycja ta zachęca do rozmaitych form ruchu stymulującego, takich jak kołysanie, sprężynowanie, krążenie: jest również idealną pozycją do medytacji skoncentrowanej na energii wewnętrznej oraz doświadczeniu wewnętrznym. Jeśli ciężar kobiety sprawia, że mężczyźnie sztywnieją nogi albo jeśli występuje jakikolwiek dyskomfort, powinna ona umieszczać pod pośladkami poduszkę, która ujmie nieco ciężaru z jego ud.

We wszystkich pozycjach komfort obojga partnerów jest sprawą najwyższej wagi. Sprzyja mu z pewnością wielka liczba rozmaitych poduch i poduszek. Umiejętne przenoszenie ciężaru ciała jest w stosunku miłosnym sprawą świadomej rozwagi: staramy się nie przygniatać kochanka, kiedy znajduje się pod nami, unikamy przemęczania czy nadwy- rężania mięśni. Stąd w tańcu miłości posługujemy się ośmioma „podnośnikami”, za pomocą których możemy się wydostać z każdej stresującej pozycji – są to nasze dłonie, oba łokcie, przedramiona, kolana i obie stopy. Przemienne stosowanie w dowolnej kombinacji ośmiu grup mięśniowych tych „podnośników” eliminuje zarówno nadmierny nacisk, jak i możliwość wystąpienia kurczów. Zmiana pozycji może dokonywać się bez wycofywania lingamu z ¡oni\ w czasie gdy kochankowie przetaczają się lub jedno sadowi się na drugim, czy też gdy w jakikolwiek inny sposób zmieniają pozycję, kobieta przyciska się do mężczyzny utrzymując kontakt z lingamem.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>