Ozdoby na szyję

Aksamitka: wąską, ozdobną aksamitkę na szyję można łatwo zrobić samemu – wygląda ona bardzo dekoracyjnie. Ozdabia się ją suto szkiełkami, perełkami lub cekinami. Taka wstążka musi ściśle przylegać do szyi, a zapina się ją na karku na zatrzask, który kupuje się w domu towarowym, sklepie z włóczką lub pasmanteryjnym. Aksamitka powinna mieć około dwa centymetry szerokości. Zanim rozpocznie się zdobienie układa się wpierw wszystkie kamyki i perełki na wstążce i ustala wzór, zaczynając od środka. Bo kiedy się ją zakłada, najładniejsza ozdoba powinna być na środku, który wypada na krtani. Teraz przenosi się wzór na papier i odpowiednio przenosi ozdoby.

Sznur fantazyjnych pereł: Kolię z fantazyjnych pereł można zrobić z wypalanej masy do modelowania. Z tej masy formuje się kulki o odpowiedniej wielkości i dziurawi je drutem do robótek, następnie wypala się je w piecu. Jeśli ci nie odpowiada kolor, to po ostudzeniu można je pokryć lakierem ze spray’u, szczególnie ładnie wygląda kolor złoty lub inne kolory metalizowane. Następnie nawleka się kulki na łańcuszek.

Ozdoby fantazyjne: Sztuczne liście z papieru lub materiału natryskuje się kolorowym lakierem ze spray’u i z odrobiną pomysłowości, zamienia w piękną ozdobę na szyję. Listki można naszyć na wstążkę z rypsu albo przymocować do niewidzialnej nici z nylonu. Plastykowe kwiatki i listki można uformować w fantazyjny naszyjnik, a jak ci się nie spodobają kolory, to po prostu zmienisz je innym lakierem. Kto na letnie przyjęcie szuka jakiegoś bardzo specjalnego naszyjnika, może wstążkę z rypsu lub aksamitu ozdobić kwiatkiem z materiału lub jedwabiu. Na brązowej skórze, do sukienki z odkrytymi ramionami, taki naszyjnik wygląda wspaniale.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>