OZDABIANIE WSTĄŻKAMI

Wstążki aksamitne (aksamitki). W sklepach z włóczką i pasmanteryjnych działach domów towarowych jest ogromny wybór ładnych wstążek aksamitnych we wszystkich kolorach, którymi można ozdobić ubranie. Są tam wstążeczki bawełniane, cienkie jak sznurowadło: kupuje się je z metra. Jeden metr wystarcza by zrobić ładną kokardę pod kołnierzykiem bluzki.

Pod kołnierzykiem możną także przeciągnąć dwie lub trzy wstążeczki i zawiązać je w węzeł lub kokardę na zapiętym, górnym guziku bluzki. Wąskie wstążki z aksamitu mają wiele zastosowań. Jeśli masz, na przykład, nudną czapkę z włóczki i chcesz coś z niej zrobić, to możesz przeciągnąć przez oczka nad otokiem jedną lub więcej wstążek i zawiązać kokardę, będzie wyglądać dużo weselej! Te wąskie wstążeczki możesz także przeciągnąć przez bawełniane koronki i dopiero potem je używać. Na przykład jako kołnierzy, które zatrzaskami można przyczepić do swetra z okrągłym wycięciem, lub jako przybrania przyszytego u dołu szerokiej, letniej spódnicy albo wdzianka. Aby móc ozdobić nasze rzeczy aksamitką, trzeba się trochę znać na szyciu na maszynie. Wtedy można oblamować nimi doły spódnic, brzegi kamizelek lub szwy letnich torebek z materiału.

Wstążki aksamitne można kupić w różnych szerokościach. Kokardy pod kołnierzykiem najlepiej wiązać z wstążek dwucenty- metrowych, przy czym aby kokarda wyglądała bogato trzeba na nią metr i trzydzieści centymetrów. Wstążka nadaje się na wiele ozdób od szarfy do kapelusza po lamówkę, można nią związać włosy i przepasać się nią w pasie. Aksamitki należy wybierać w kolorach pasujących do koloru naszej garderoby podstawowej. Na przykład czerwień oberżynowa do granatu, czerń do czerwieni, róż do jasnoszarego, żółcień do brązu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>