Odbudowywanie harmonii – metoda trzech stopni cz. II

W chwili, gdy para wyrównuje oddechy, zaczyna się natychmiastowa harmonizacja. Po pięciu minutach większość par pozbywa się problemu niezgodnych częstotliwości czakramów i następuje pojednanie na poziomie ciał subtelnych. Oboje, naturalnie, nie rozstrzygnęli jeszcze sporu, jednak są już z powrotem ze sobą, a tylko razem mogą ostatecznie załagodzić nieporozumienie.

Pomyślcie o Lindzie i Samie następnym razem, gdy zaczniecie się kłócić z partnerem i spróbujcie wtedy medytacji zasilającej jako sposobu odbudowania harmonii. Przejdźcie przez pełen cykl medytacji i kiedy poczujecie, że znowu jesteście razem a wasze czakramy funkcjonują zgodniej, spróbujcie odczuć waszą wspólnotę i jej harmonię. Popatrzcie się na siebie i spotkajcie się wzrokiem. Nie rozmawiajcie: porozumiewajcie się wyłącznie światłem płynącym z waszych oczu. Być może cała sytuacja przedstawi się wam zupełnie inaczej bądź przestanie być aż tak poważna. Jednak absolutnie nie próbujcie osiągnąć w tej chwili jakiegokolwiek kompromisu intelektualnego. Umówcie się, że porozmawiacie następnego dnia, gdy nie będziecie już pod wpływem gniewu i urazy. Jeśli na ten sam temat zdarzyło się wam kłócić wcześniej, pomyślcie o zaproszeniu do udziału w dyskusji zaufanego radcy bądź przyjaciela. Trzecia osoba zwykle pomaga utrzymać dyskusję w wyznaczonym torze: pary zazwyczaj komunikują się uważniej w obecności świadka.

Gdy medytacja zasilająca poskutkuje i oboje z partnerem poczujecie się bardziej razem, pora na trzeci stopień, rytualną komunikację, którą nazywamy „mową nieoskarżającą”

W słownej recytacji miłości i przebaczenia partnerzy wyrażają żal za swój udział w nieporozumieniu i potwierdzają swoją miłość oraz chęć odbudowania harmonii. Następnie każdy z partnerów przebacza drugiemu jego udział w wywołaniu niezgody.

Może się to wydać nieco ceremonialne, jednak każdy rytuał jest ceremonią, która pozwala komunikować się w płaszczyźnie o wiele głębszej niż słowa. Podczas rytuału partnerzy stwierdzają, że nieporozumienie jest sprawą ich obojga, że każcie z nich miało w nim swój udział, oraz że miłość, przebaczenie i obopólna harmonia mają moc kojącą i wyciszającą niezgodę.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>