Nektar Bogini cz. II

Amrita, w kategoriach biologicznych stanowi wydzielinę jednego z gruczołów Bartholina, znajdujących się w dolnej części pochwy. Jest płynem rzadkim, przejrzystym lub białawej barwy, łatwo się ulatnia i posiada właściwości ściągające. Smak płynu jest niewyczuwalny lub słabo wyczuwalny – słodkawy bądź gorzkawy. Ponieważ płyn wytryskiwany jest przez cewkę, pierwsze krople mogą mieć słonawy smak moczu. Teksty tantryczne przypisują amricie niezwykłe własności odżywcze, tak fizyczne, jak i psychiczne. Maleńki łyk amrity wywołuje natychmiastowy przy- pływ sił, a znajdujący się pod działaniem płynu kochankowie przeżywają rezonans energetyczny.

Najbardziej zdumiewającą cechą amrity jest jej obfitość. Kobieta zdolna jest jednorazowo wytworzyć szklankę płynu, przy czym w trakcie jednej medytacji miłosnej zdarza jej się przeżyć nawet kilka „wytrysków”. Tantra przypisuje kobiecej mocy, śakti, atrybut bezgraniczności. Jej płynny przejaw wydaje się to potwierdzać. Wytrysk nektaru często wiąże się ze spektakularnymi efektami. Jeśli kochanek jest na zewnątrz, płyn może wytrysnąć jak fontanna w postaci leciutkiej mgiełki, nawet na wysokość dwu metrów. Gdy kochanek w chwili wytrysku jest w środku, jego lingam zaznaje najbardziej niewiarygodnej kąpieli energetycznej.

Każda kobieta może przeżyć wybuch amrity – nie da się go jednak w żaden sposób wywołać ani wyćwiczyć. Jedynym „ćwiczeniem” pobudzającym, jakie można zastosować w tym celu, jest zatracanie się w głębokiej szczęśliwości, seksualnej oraz każdego innego rodzaju, a także regularny masaż miłosny świętego miejsca. Nawet kobiety, u których amri- ta pojawia się co pewien czas, nie potrafią świadomie jej wywołać. Kiedy się to zdarza – jest nieoczekiwanym podarunkiem Boga.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>