Nakładanie makijażu

Niezależnie od tego czy użyje się cieni w emulsji czy w pudrze, do prawidłowego nałożenia ich na powieki konieczny jest odpowiedni pędzel i lustro powiększające. Pędzelki, które można nabyć w perfumeriach są drogie. Świetnie może je zastąpić pędzel do farb wodnych nr 3, który można tanio kupić w sklepie z farbami. Ma on jednak trochę za długi włos, przy czym zakończony jest szpiczasto. Należy go obciąć ostrymi nożyczkami o około 1/3. Otrzymamy wówczas idealny pędzelek do cieni.

Nabiera się nim trochę cienia w emulsji lub w pudrze, następnie strząsa nadmiar, tak by na pędzlu pozostało jedynie troszeczkę. Nakładanie cienia zaczyna się od środka powieki i prowadzi równomiernie aż na zewnątrz. Ukośnie nad kącikami oczu cień powinien być ciemniejszy, nabieramy go więc na pędzel nieco więcej, ku środkowi – jaśniejszy, nakładamy go zatem bardzo mało. Górna krawędź nie powinna być ostro zarysowana, a wyglądać bardzo miękko, dlatego zaciera się ją lekko pędzlem albo palcami.

Aby oko wydawało się większe, możesz między brew a fałdę powieki nałożyć cień w innym, jaśniejszym kolorze, lub cień połyskujący. !m delikatniejszy będzie połysk, tym naturalniej będzie wyglądać makijaż twoich oczu. Nic nie wygląda gorzej niż mocno świecąca przestrzeń pod brwiami! Kiedy weźmiesz nieco jasnego cienia na pędzel, musisz go najpierw dobrze strzepać zanim dotknie skóry. Tylko tak można naprawdę subtelnie nanieść jasne i świecące cienie, zwane także highlighter. Cienie należy rozetrzeć na powiekach palcami, szczególnie w miejscach, w których jeden kolor przechodzi w drugi.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>