Kontakt wzrokowy w czasie seksu

Na Zachodzie powszechnym zjawiskiem jest zamykanie oczu podczas stosunku. Tantrycy sądzą, że brak kontaktu wzrokowego uniemożliwia osiąganie prawdziwej głębi i siły doznań. Zamykając oczy odcinamy się od kochanka i tworzymy ciemność w czasie oświecającego doświadczenia. Świadomi kochankowie powinni kontaktować się podczas stosunku na wszelkie sposoby, przede wszystkim zaś wzrokiem. W miłości tantrycznej oczy uważane są za główne narzędzie intymności. Są wrotami duszy, poprzez które pobieramy energię, zwłaszcza energię czakramu serca.

Jedna z technik tantry polega na łączeniu wdechu z wysyłaniem energii serca prawym, „dającym” okiem, w lewe „przyjmujące” oko partnera, który z kolei wchłania tę energię wraz ze swoim wdechem. Technika ta jest jedną z odmian omawianego w rozdziale trzecim oddechu wza- jemnie energetyzującego, podczas którego, gdy jeden z partnerów bierze wdech, drugi robi wydech. Uczniowie zaawansowani w powyższej technice ćwiczą w ten sposób wysyłanie energii wybranego czakramu. Na przykład „czując” swój czakram podstawowy i wysyłając energię poprzez prawe oko, mężczyzna jest w stanie „umocnić” swoją partnerkę. Gdy kobieta koncentruje się na swoim czakramie drugim, jej wzrok przenosi energię seksualną. Spojrzenie trzeciego czakramu obdarza partnera mocą. Przekazana spojrzeniem energia czakramu czwartego pozwala nawiązać intymną łączność – i tak dalej. Jak już wspominaliśmy w świadomej miłości niezwykle istotne jest, by kochanek dostrzegał w twoich oczach miłość i abyś ty sam czerpał moc z tego spojrzenia.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>