JAKIE UCZESANIE DLA CIEBIE? – DLA MAŁYCH

Jeżeli jesteś mała i zgrabna, nie próbuj zdobywać optycznych centymetrów rozbudowanymi wieżami z włosów, bo to robi wrażenie, że głowa jest za duża i za ciężka w stosunku do całego ciała. Także długie, opadające na ramiona włosy nie są odpowiednie dla osób niższych, można je nosić jak ma się wymiary gwardzisty. Dla ciebie najlepsza jest tak zwana „mała główka”. Nie musi to oczywiście oznaczać, że okrągły rok masz nosić tylko krótkie włosy, bo to byłoby nudne. „Małą główkę” można ułożyć z włosów o każdej długości, może być to fryzura z wesołym warkoczem na karku lub z warkoczykami splecionymi wokół głowy, albo włosami zebranymi w węzeł na karku. Kto chętnie nosi włosy półdługie, może pasma boczne ściągnąć do tyłu grzebieniem – odsłoni to kształt głowy i podkreśli ładne oczy.

Jeżeli jesteś mała i trochę zaokrąglona, unikaj uczesań krótkich, przylegających do głowy. Niestety, są one często noszone przez dziewczęta, które sądzą, że szczególnie szykownym uczesaniem mogą odwrócić uwagę od swoich krągłych kształtów.

Dla osób o krągłych figurach znacznie korzystniejsze są fryzury powiewne z włosami dłuższymi, mniej więcej do podbródka, włosy proste mogą być uczesane na pazia, jeśli pasuje to do kształtu twarzy, albo skręcone i rozwichrzone przy czym włosy na karku nie powinny być obcięte zbyt krótko. Za krótkie włosy na karku powodują, że proporcje szyi i pleców wydają się przy- ciężkie. Dłuższe, falujące włosy na karku prostują całą figurę, a nie tylko głowę i powodują, że wydajesz się wyższa i szczuplejsza. Kto jest mały i zgrabny, temu najlepiej z główką małą i ufryzowaną. Co nie oznacza, że uczesanie musi zawsze być takie samo. Na rysunku mamy na przykład warkocz zapleciony na Gretchen.

Kto nie jest całkiem szczupły, temu pasuje wesoła rozczochrana główka. Włosy wymagają do tego lekkiej trwałej, strzyżenia cieniującego i ułożenia w naturalne loki całej głowy, z tym, że czubek głowy powinien być gładszy a boki bardziej skręcone.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>