FARBY DLA BLONDYNEK

Kwiat rumianka. Od niepamiętnych czasów stosowano kwiat rzymskiego rumianka jako środek łagodnie rozjaśniający włosy blond. Rumianek nadaje włosom blond pożądany połysk, ale także wyśmienicie działa na włosy tłuste, łupież i łatwo podrażniającą się skórę na głowie.

Przygotowanie: Dwie garści kwiatu rumianka zalewa się pół litrem wrzątku i pozwala się mieszaninie słabo naciągnąć przez 20 minut pod przykryciem. Następnie odcedza się ją na drobnym sitku kuchennym. Jeżeli włosy chce się równocześnie utrwalać to rozpuszcza się w tym ciepłym płynie łyżeczkę do kawy miodu. Po umyciu kąpie się włosy w tym płynie i już więcej nie płucze.

Korzeń rabarbaru (rzewienia). W sklepach zielarskich i aptekach otrzymuje się korzeń rabarbaru w postaci drobnych kawałków. Jest to stare zioło lecznicze i ma wiele różnorodnych zastosowań w ziołolecznictwie. Odwar z korzenia rabarbaru wybiela włosy znacznie silniej niż rumianek i dlatego wskazane jest sprawdzić jego działanie na pasemku włosów. Do tego trzeba przygotować jedynie trochę kawałeczków korzenia, tyle ile trzeba na jedno pasemko włosów. Przygotowanie: Garść kawałeczków korzenia rabarbaru gotuje się przez 10 minut powoli i pod przykryciem, w zakrytym garnuszku w 1/4 litra wody. Następnie mieszaninę odcedza się i równomiernie nanosi na umyte uprzednio włosy. Po tym zabiegu nie myje się już włosów. Działanie jest znacznie silniejsze jeżeli suszysz włosy na słońcu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>