Dobrze planuj prezenty

Szczególnie koło Bożego Narodzenia pytanie „komu co podaruję” staje się bardzo naglące. Rodzicom, najlepszej przyjaciółce, rodzeństwu, dziadkom i ciotkom – wszystkim im chcesz na Boże Narodzenie zrobić przyjemność. Ale w przedświątecznym rozgardiaszu, w atmosferze przymusu szukania i kupowania prezentów, zatraca się cała spontaniczna radość obdarowywania. Przyjemność z przygotowywania niespodzianki zastępuje przymus, a w nim ginie cały sens dawania. Nie pozwól się zniewolić pomysłami innych, lepiej rozwiń swój własny plan kupowania i dawania podarunków.

Jak właściwie ma taki plan wyglądać? W notatniku, gdzie masz wszystkie ważniejsze adresy, daty urodzin i świąt, zakładasz listę prezentów. Tu właśnie wpisujesz przez cały rok, jakie kto wyrażał pragnienia. Gdy będziesz miała oczy i uszy otwarte to się sama zdziwisz ile takich życzeń będzie wypowiedzianych w kręgu twojej rodziny i przyjaciół. Z pewnością dużo więcej niż będziesz ich mogła spełnić. Kiedy będzie zbliżać się dzień czyichś urodzin lub Boże Narodzenie, nie będziesz musiała suszyć sobie głowy, co komu dać, bo właśnie po to zrobiłaś swoje notatki. Notuj tu także co kto otrzymał, żebyś w następnym roku nie dała mu czegoś podobnego.

Jak często widzimy w sklepach, na pchlim targu lub w pismach dla majsterkowiczów rzeczy, o których wiemy, że podobałyby się mamie, siostrze lub tej czy innej przyjaciółce. Na przykład, twoja siostra zbiera miniaturowe słoniki, a ty zobaczyłaś gdzieś takiego słonika z drewna, który wygląda tak słodko, a do tego jest całkiem tani. Doświadczenie ci mówi, że takiego słonika nie znajdziesz, gdy będziesz go potrzebowała. Bierz go więc zaraz i schowaj w domu, nawet jeśli do urodzin siostry jest jeszcze daleko. A może zaliczasz się do ekspertów, którzy zarezerwowali w domu specjalne miejsce na prezenty – komodę, szufladę czy koszyk? Wędrują tam nie tylko prezenty, ale także papier do ich opakowywa- nia, materiały dekoracyjne jak sztuczne kwiaty, kulki lub wisiorki własnej roboty, jedwabne wstążki i ozdobne sznurki. Ponadto przechowuje się tam specjalne dodatki bożonarodzeniowe do różnych czasopism, w których opisano wiele przeróżnych rzeczy do zrobienia samemu. Takie dodatki mogą dostarczyć dobrych pomysłów nadających się do wykorzystania także w ciągu roku.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>