Czoło: ukrywać czy akcentować?

Tak jak przy makijażu, przy doborze fryzury ważna jest reguła: podkreślać zalety, ukrywać wady.

– Wysokość czoła podkreśla proporcje twarzy. To nieprawda, że koniecznie trzeba ukrywać pod grzywką czoło zbyt wysokie lub zbyt niskie. Tylko indywidualny wyraz twarzy decyduje o tym czy włosy pozostawimy na czole czy też nie.

– Kto ma czoło niskie, ale ładną nasadę włosów, może zaczynając od czoła związać lub zapleść włosy z tyłu głowy u góry, co optycznie wydłuża linię czoła. Aby to uczesanie nie działało zbyt ostro, pojedyncze pasemka włosów powinny opadać na czoło.

– Jeżeli czoło jest zbyt wysokie i wyraźne, a ma ładną nasadę włosów, to włosy mogą „grać” wokół czoła, zwęża to jego części boczne. Zależnie od kształtu i wyglądu twarzy mogą pasować do niej przedziałki boczne lub pośrodku, grube loki, fale lub klasyczne uczesanie suszarką.

– Gęste wystrzępione grzywki, proste lub zlokalizowane, są idealne gdy czoło jest zbyt płaskie albo chce się ukryć nieregularną nasadę włosów, lub gdy włosy z czubka spadają na czoło.

– U dziewcząt z bardzo szczupłymi twarzami czasem wydaje się, że odstają im uszy, bo optycznie dolna część twarzy robi wrażenie niepełnej. Bardzo zaleca się wówczas uczesanie, które albo uszy zasłaniają, albo co najmniej włosy kołyszą się przy nich w lokach.

Za duży nos »/ Kiedy nos dominuje nad twarzą nie powinnaś nosić uczesań ściśle przylegających do głowy lub gładko opadających w dół. Dobrą równowagę optyczną dają głowy rozwichrzone w lokach o dowolnej długości.

– Za mały nos widzi się dopiero wtedy, gdy zwraca na niego uwagę gęsta, wystrzępiona grzywka. Korzystne są wówczas uczesania odkrywające twarz i uszy.

– Niekorzystne są wszystkie fryzury, które akcentują profil, takie jak włosy zaczesane gładko do tyłu, węzły i warkocze. Korzystna natomiast jest fryzura, która kończy się nad uszami i podkreśla obfitość włosów z tyłu. Kto ma długie włosy może układać z nich wysokie fryzury.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>