Coś do wpinania

Szpilki do przepinania: Jako szpilki można użyć tanich kolczyków ze sztucznymi kamieniami, pasują one dobrze do swetra, rewersów blezera, do końców kołnierzyka przy koszulowej bluzce lub na czapkę.

Listki do wpinania: Ładne, kolorowe, jesienne listki możesz zaprasować w książce. Następnie taki zaprasowany, suchy listek natryskuje się przezroczystym lakierem i nakleja na kawałek cienkiego kartonu. Kartonik wycina się na kształt listka, ale tak by był on od listka nieco mniejszy i nie był spod niego widoczny. Dla przymocowania listka przykleja się do kartonika samoprzylepne uszko, ze sklepu z materiałami piśmiennymi, i na tym zawiesza małą agrafkę. Można także dostać w sklepach hobbystycznych i pasmanteriach agrafki na podklejce.

Pióra do wpinania: Na spacerze w lesie, albo idąc parkiem do szkoły od czasu do czasu znajdujesz ładne ptasie pióra, z których można zrobić śliczne ozdoby do wpinania. Na przykład do wpinania w sweter, czapkę lub blezer. Kilka piór różnej długości wiąże się silnie drucikiem w dutki. To miejsce chowa się, na przykład pod perełką lub małą broszką. Tę wiązankę piór przebija się od drugiej strony agrafką. Można także zrobić taką zapinkę z piór szeroką, wachlarzykowatą. W tym celu pióra osadza się w owalnym kawałku tekturki. Robi się to tak, że pióra przykleja się jedynie dutkami osadzonymi w tekturze, tak by każde następne pióro zasłaniało miejsce wklejenia poprzedniego. Pod tekturką zamocowuje się szpilkę do wpinania.

Szpilki do wpinania: Z agrafek można zrobić wesołe szpilki. Duże i małe szpilki, ze srebrnymi lub złotymi zameczkami można łatwo ozdobić. W pasmanteriach, obok zwykłych agrafek, są także agrafki bez kółek, co bardzo ułatwia naciąganie ozdób. Przedziurawione perełki i muszelki, kolorowe szkiełka, małe kwiatki z tworzywa sztucznego, sztuczne kamienie, wisiorki – z odrobiną pomysłowości każdą agrafkę można przemienić w ozdobę.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>