CO UPIĘKSZA STOPY?

Najpóźniej latem nadejdzie dzień stóp dobrze lub źle pielęgnowanych, bo w odkrytych sandałach zostaną wystawione na widok publiczny. Odciski, odgniecenia, gruba zrogowaciała skóra na piętach i brzydko obcięte paznokcie muszą natychmiast zniknąć.

Aby odciski, odgniecenia i zrogowaciała skóra w ogóle nie powstawały, musisz znaleźć przyczyny ich pojawiania się. Czy przypadkiem nie nosisz za ciasnych butów? A może nosisz obuwie, w którym nie ma dobrej podpory? Tworzy się wtedy, zwłaszcza na poduszkach palców, warstwa grubej, zrogowaciałej skóry. Jeżeli chcesz się na zawsze pozbyć odcisków i odgnieceń to, choćby było to dla ciebie bardzo przykre, musisz definitywnie pożegnać się z niedopasowanymi butami. Lepsze od zbyt małych, są buty o pół numeru za duże, bo podczas chodzenia stopa rozszerza się o około 1 centymetr. Toteż najkorzystniej jest kupować nowe buty wieczorem mierząc je dokładnie, by nie cisnęły ani z boku ani z góry ani z dołu.

Jeśli wieczorem kostki są opuchnięte, stopy wyglądają zmęczone, skóra jest szara, pomarszczona i źle przekrwiona, to powinnaś co dwa lub trzy dni robić stopom kąpiel: gdy stopy są często zimne dobrze zrobi im natrysk przemienny ciepły a potem zimny, letnia kąpiel jest dobra dla stóp łatwo pocących się. Przeciwko zmęczeniu i opuchnięciu stóp pomaga kąpiel z solanki. Bierze się dwie garście soli na miskę ciepłej wody. Orzeźwiająca jest dla stóp kąpiel z octem. Filiżanka do kawy owocowego octu na miskę wody pomaga także na pocenie się stóp. Po kąpieli należy stopy mocno wymasować. Naciera się je tłustym kremem i zaczyna masować od poduszek palców. Następnie masuje się palce jeden po drugim. Dalej masaż przechodzi przez pięty i stawy aż do łydek. Jeżeli będziesz dobrze wmasowywać krem, to pobudzisz jednocześnie krążenie krwi i wzmocnisz mięśnie nóg. W efekcie tych zabiegów skóra na stopach stanie się gładka i różowa.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>