Dobre biustonosze do karmienia lepsze niż kremy do pielęgnacji piersi

Okres ciąży oraz karmienia piersią jest bardzo wymagającym czasem dla każdej młodej mamy. W trosce o kondycję i wygląd swoich piersi powinny one postawić na jak najlepsze biustonosze do karmienia. Dobry biustonosz do karmienia ochroni również kręgosłup. Co najważniejsze spowolni proces powstawania rozstępów oraz utratę jędrności skóry na piersiach. Dobry biustonosz do karmienia to spory wydatek. Ta inwestycja z całą jednak pewnością się opłaci. Dobrze dobrany biustonosz to o wiele lepsze wyjście niż wydatki poniesione na kupno drogich kremów do pielęgnacji biustu. Na początku dobrze by było dokonać dokładnego pomiaru. Dopiero na tej podstawie można kupić biustonosz. Po pierwsze należy dokładnie zmierzyć się pod biustem oraz określić rozmiar miseczki.

Biustonosze do karmienia piersią- jak dopasować?

Ciężar biustu powinien opierać się przede wszystkim na obwodzie piersi. Stanik w tym miejscu nie może być ani zbyt luźny ani zbyt ciasny. Ciasny biustonosz może spowodować problemy z oddychaniem. W wielu przypadkach cały ciężar biustu podtrzymywany jest niestety tylko przez ramiączka. To poważny błąd. Ciężar biustu powinien być podtrzymywany przede wszystkim przez obwód biustonosza. Jeśli piersi są dość obfite ramiączka nie mogą być zbyt cienkie. W takim wypadku mogą wrzynać się w ramiona powodując ból. Ważne jest również to by biustonosze do karmienia były dopasowane pod kątem miseczki. Zbyt mała miseczka powoduje powstawanie tak zwanych „buł”. Istnieje też zresztą ryzyko dopasowania zbyt dużego rozmiaru biustonosza. Wtedy miseczka odstaje od biustu i to też, nie wygląda zbyt dobrze. Komfortowy biustonosz do karmienia piersią powinien być ponadto zaopatrzony w suwak znajdujący się z przodu. Przed zakupem biustonosza do karmienia dobrze jest wykonać jeszcze raz pomiary. Zwłaszcza gdy rozmiar piersi ostatni raz mierzyliśmy w 9 miesiącu ciąży. Dobry biustonosz do karmienia powinien być tez pozbawiony wszelkich dodatkowych zdobień. Piersi w okresie karmienia są bardzo wrażliwe na dotyk. Wszelkie fiszbiny i odstające koronki mogą podrażniać biust.

Biustonosze do karmienia

Dobry biustonosz do karmienia powinien wiec przede wszystkim podtrzymywać biust. Kolejna sprawa dotyczy komfortu użytkowania. Z drugiej też strony kobieta na pewno chciałaby w biustonoszu prezentować się jak najlepiej. Stanik powinien być więc również ładny i kobiecy. Pancerze w białym kolorze raczej nie podniosą kobiecej samooceny. Dobrze jest również sprawdzić to z jakiego materiału biustonosz do karmienia został stworzony. Najlepiej postawić na naturalne materiały takie jak bawełna. Prędzej czy później biustonosze do karmienia piersią będą się zużywać. Jeśli zależy nam na jak najlepszym wyglądzie piersi starajmy się regularnie zmieniać bieliznę. Najlepiej w stanik do karmienia zaopatrzyć się jeszcze przed porodem, w ostatnich tygodniach ciąży. Niestety w naszym kraju najwięcej problemów ze znalezieniem odpowiedniego rozmiaru będą miały te panie, które posiadają duże piersi.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>