Zjednoczenie płciowe a jedność duchowa – kontynuacja

Jednak dostąpienie tantrycznej Jedności może wymagać oddania całego życia studiom i praktyce. Niniejsza książka nie jest poświęcona osiąganiu tego celu, choć uzmysłowienie sobie, że jest on możliwy do osiągnięcia może wzbogacić wszystkie aspekty naszego życia. Podczas seminariów zawsze zachęcamy pary, aby dążąc do Jedności w swoim związku pozostawały świadome ostatecznego celu. Jeśli uprawianie sztuki świadomego kochania sprawi, że zechcemy lepiej poznać tantrę – jako punkt wyjścia polecamy bogatą literaturę na ten temat.

Powyższe uwagi o energii kundalini czujemy się zobowiązani zamknąć stwierdzeniem, że u każdego z nas wzbudza się ona w różnym stopniu. Zdarza się, że zostaje poruszona, nie na tyle jednak, by zwój zaczął się rozplatać, może też zostać rozbudzona, jednak z siłą niewystar- czającą do odbycia pełnej wędrówki po ciele. Często utyka blisko punktu wyjścia, w drugim czakramie, gdzie przybiera postać seksu. Następnie cofa się do czakramu pierwszego i ponownie zapada w sen. Przedwczesne lub wymuszone przebudzenie kundalini może okazać się groźne. Techniki wytwarzania i uwalniania energii, którymi posługujemy się w czasie naszych seminariów i którymi dzielimy się z wami w tej książce, są bezpieczne i bardzo łagodne. Gdybyście jednak poczuli się źle stosując którąkolwiek z naszych technik, radzimy odłożyć ją do czasu uzyskania większej podatności na jej działanie lub całkowicie ją pominąć.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>