WŁOSY NA NOGACH I POD PACHAMI

Wiele jest metod usuwania włosów, powstaje więc pytanie, który sposób jest najmniej kłopotliwy. Możemy pozbyć się niepożądanego u włosienia przy pomocy golarki elektrycznej, lady- shave lub golenia na mokro, ponadto oferowane są kremy depi- lacyjne, a można także depilować włosy woskiem lub żywicą.

Golenie na mokro ma swoje wady. Jego zaletą jest to, że jest tanie, ale osoba niewprawna łatwo może przy tym zajęciu przelać krew. Już tylko z tego powodu golenie na mokro nie jest odpowiednie dla wrażliwej skóry pod pachami. Dalszą wadą jest to, że po goleniu włosy szybko odrastają, i to mocniejsze i bardziej szczeciniaste niż poprzednio.

Kremy depilujące również nie są ideałem, bo jeśli noga ma być gładka to trzeba zużyć dużo kremu i często, a to wypada drogo. Ponadto włosy odrosną szybko, w każdym razie szybciej niż przy użyciu wosku. Depilacja nóg woskiem jest bardzo łatwa. Podgrzany pszczeli wosk, który kupujemy w aptece, nakłada się grubo na niepożądane włosy, najlepiej drewnianą łopatką i ob- gniata palcami. Gdy tylko wosk stężeje odrywa się go szarpnięciem pod włos i włosy zostają w wosku.

W ten sposób usuwa się dużo włosków z cebulkami, tak że już nie odrastają, a w każdym razie odrastają rzadziej. Skóra pod pachami jest bardzo wrażliwa i do jej depilacji nie można stosować metody woskowej. Bezbolesne usunięcie włosów z pod pach można osiągnąć przy pomocy malej golarki dla pań. Jednak kupno takiej golarki lub tak zwanej lady-shave, nie wypada tanio, co prawda można koszt tego ważnego rekwizytu urody podzielić na kilka pań w rodzinie. Do depilacji nóg golarka jest mniej przydatna, bo takie golenie na sucho wzmacnia porost włosów.

Po goleniu lub depilacji nóg lub pach nie należy ich perfumować, spryskiwać dezodorantem, mleczkami alkoholowymi lub innymi, ani pudrować, bo skóra jest podrażniona. Wystarczy skórę umyć ciepłą wodą i dopiero po kilku godzinach zastosować środek pielęgnacyjny. Najlepiej jest wmasować w nią trochę tłustego kremu lub olejku do masażu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>