Uniwersalny krem do skóry normalnej

Składniki: 10 g żółtego wosku pszczelego, 30 g bezwodnej lanoliny (kopiaste łyżeczki do kawy), 50 g oleju roślinnego wedle wyboru, 40 g wody różanej, 4 krople olejku zapachowego wedle wyboru.

Przygotowanie: Ten uniwersalny krem nadaje się do codziennej pielęgnacji twarzy. Można go także używać do rąk, jak również do ciała po kąpieli. Składa się on z najlepszych surowców kosmetyki naturalnej a dobrze go znosi każda skóra. Wszystkie składniki kupuje się w aptece.

Wosk i lanolinę stapia się razem na łaźni wodnej w wysokim garnuszku z porcelany lub ognioodpornego szkła. Aby zrobić to szybciej wosk można pociąć na małe kawałeczki. Kiedy wszystko się stopi dodaje się oleju roślinnego i wszystko razem ogrzewa się do 60”. Tłusty spław zdejmuje się z ognia, dodaje do niego wodę różaną i miesza mikserem na najmniejszych obrotach póki nie wystygnie do temperatury ręki. Po uzyskaniu kremu wkrapla się olejek zapachowy i miesza go dalej, aż do zupełnego ochłodzenia się. Wtedy wkłada się krem do pojemnika i przed zamknięciem jeszcze raz miesza. Zanim użyjesz miksera do mieszania kremu musisz się upewnić, że jest on czysty. Niewidoczne cząstki brudu łatwo mogą przylgnąć do miotełek miksera. Dlatego najlepiej wyjąć je z otworów, w których są zamocowane i gotować przez co najmniej 10 minut. Podczas grzania garnuszka na łaźni wodnej można obok niego umieścić we wrzątku obie miotełki.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>