UCZESANIA DLA TWARZY KANCIASTYCH

Przy twarzach kanciastych kanciastą wydaje się w pierwszym rzędzie dolna część kości policzkowych. Nie oznacza to, że kości policzkowe trzeba chować pod włosami. Znacznie bardziej trzeba unikać powtarzania kanciastości we fryzurze, na przykład przez wyraźne, geometryczne zarysowane strzyżenie krótkiego uczesania. Niekorzystne są także główki pazia, bo zwracają uwagę na dolną połowę twarzy.

Dużo korzystniejsze jest uczesanie jakby rozwichrzone z luźnymi falami i lokami, łagodzi ono optycznie kanciaste kształty. Obfitość włosów i bogate, grube loki można nosić przy różnych długościach włosów, przy czym właściwa długość zależy od wzrostu i wagi danej osoby.

Także obfite, rozwichrzone loki przy włosach o różnej długości zmniejszają wrażenie kanciastości twarzy. Twarz trójkątna ma czoło za szerokie w stosunku do podbródka, w wyniku czego powstaje wrażenie szpiczastości dolnej połowy twarzy.

Dlatego przy pomocy uczesania próbuje się doprowadzić do optycznej równowagi między górną i dolną połową twarzy. Niekorzystne są fryzury, które eksponują cały kształt twarzy, jak ściągnięty do tyłu, napięty koński ogon albo fryzura z przedziałkiem pośrodku z kokiem tancerki (tak nazywa się włosy zebrane w węzeł na karku, przyp. tłum.). Natomiast korzystne są włosy dłuższe, bo poniżej uszu fryzura powinna być bujna. Fryzury, w których końce włosów są zakręcone do góry na zewnątrz lub podwinięte do wewnątrz stwarzają wrażenie równowagi między dolną i górną częścią twarzy. Także naturalnie powiewne sfalowane grzywki nad czołem i na skroniach służą do tuszowania wad proporcji.

Jeżeli czoło zostanie zakryte to dobrze wyglądają włosy dłuższe, związane w tyle głowy. Klasyczna fryzura z włosami podwiniętymi do wewnątrz, z grubą, falującą grzywką jest idealnym uczesaniem dla twarzy w kształcie serca.

Gdy twarz jest regularna wszystkie proporcje są zrównoważone. Wysokość czoła w stosunku do nosa i części podbródkowej. Twarz jest równomiernie owalna, kości policzkowe są kształtne i nie za szerokie.

Tylko zazdrościć tej, która ma taką twarz. Można wtedy nosić każde uczesanie, pod warunkiem, że pasuje do twego stylu, wzrostu, oczu, ust i nosa, do jakości włosów i makijażu. Dla regularnych twarzy dobre jest klasyczne, krótkie uczesanie, szczególnie korzystne dla osób szczupłych o małym lub średnim wzroście. Natomiast koczek tancerki wygląda intelektualnie i akcentuje profil. Świetnie pasuje dla dziewcząt wysokich.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>